Километрични задръствания в Кърджали преди Рамазан байрама (Видео)

08.04.2024 18:23 Ненко Станев

Километрични задръствания се образуваха по основните булеварди на Кърджали заради започващия в сряда голям мюсюлмански празник Рамазан байрам.

В родния край се завърнаха хиляди кърджалийци, живеещи в Турция и в Западна Европа. Малко след 17 часа в понеделник на Новия мост над река Арда се образува опашка от две колони автомобили от центъра по посока най-големия квартал "Възрожденци". Проблеми с придвижването имаше и по булевардите "Беломорски" и България.

Заради увеличения поток на граждани, които търсят услугите на паспортните звена в района беше удължено работното им време. В сектор „Български документи за самоличност" бяха въведени талони, за да спести времето за чакане. В първия ден от седмицата са подадени 760 заявления за паспорти и 309 заявления за лични карти.

Други от Регион

Гимназисти поканиха класния на бал с трактор и сътвориха спектакъл (Снимки, видео)

Извикаха по тревога главния герой за откраднат телефон на колега, но попадна на димки и балони Тревожно съобщение за бой между ученици принуди учителя Здравко Узунов да излезе на пожар пред учебното

Отложиха делото по катастрофата с Лютви Местан заради нов адвокат

Нов адвокат стана причина за поредното отлагане на делото за катастрофата край момчилградското село Загорско, при която загина 6-месечно бебе. Обвиняеми по него са бившият политик Лютви Местан и

Пазарджишкият завод "Елхим Искра" спира работа, 200 души остават без работа

Oт 23 мapт cпиpa paбoтa eдин oт нaй-гoлeмитe зaвoди зa aĸyмyлaтopи в Бългapия - "Eлxим-Иcĸpa" в Πaзapджиĸ. Toвa cтaвa яcнo oт yвeдoмлeниe нa дpyжecтвoтo

Пазарджишки полицаи с победа на републикански стрелкови турнир

Поредна безапелационна победа на пазарджишките стрелци на 15-тия републикански стрелкови турнир за стрелба с пистолет за служители на МВР „Освобождение"

Жена от Пазарджик получи 65 евро сметка за ток за имот, който не ползва

Спаска Тодорова от Пазарджик е получила сметка за ток от 65 евро за жилище, което не ползва от юни миналата година. Тодорова каза, че дори бушона на апартамента е свалила

>