Кметът на Варна прати писмо до ОИК, доказа, че няма участие в малтийски фирми

08.04.2024 15:13 Надежда Алексиева

Кметът на Варна Благомир Коцев е изпратил писмо до Общинската избирателна комисия, в което доказва чрез документи, че няма участие в малтийски фирми.

Към писмото е приложена актуална справка от Търговския регистър в Малта, в която е посочено, че Благомир Коцев не участва като директор, секретар или представител в дружества, регистрирани в островната държава. Данните са от Търговския регистър на Малта и са преведени от лицензирана агенция за преводи.

Приложен е и пълният списък с дружествата, в които Благомир Коцев е имал участие, както и датите на тяхното заличаване. От документите е видно, че най-скорошното заличаване на фирма, свързана с Коцев, се е случило през месец юни на 2021 г.

Това са 8 месеца преди назначаването му за областен управител и близо 2 години и половина преди да бъде избран за кмет на Варна, става ясно от документите.

Припомняме, че в началото на годината ОИК-Варна започна да проверява сигнал срещу Благомир Коцев за евентуалното му участиет в търговски дружества докато е на поста.

Пълният списък с фирмите и датите на тяхното заличаване бе предоставен на ОИК, за да се приключи веднъж завинаги тази абсурдна история. Справките са на английски език – директно от Търговския регистър на Малта, и на български – преведени от заклет преводач.
На извънредно заседание преди седмица ОИК не посмя да прекрати процедурата по несъвместимост срещу мен. Казвам не посмя, защото още тогава не можеше да има никакво съмнение, че подаденият от медия сигнал  е несъстоятелен.

Защо ОИК отказва да прекрати производството, след като от медиите разбирам, че са се допитали дори до службите, мога само да гадая. Интуицията ми ме кара да смятам, че натискът от онези, желаещи да подменят легитимния вот на варненци, е бил твърде силен.

Това написа по-рано Коцев в социалните мрежи.

Други от От страната и света

Морската икономика на Китай показва стабилен растеж през изминалата година

Морската икономика на Китай запази стабилен растеж през 2025 г. и продължи да се развива към по-високо качество и ефективност. Брутният продукт на морската икономика достигна близо 11

Шофьор на автобус блъсна няколко коли в София

Автобус е блъснал няколко коли в София. Инцидентът е станал около полунощ в петък срещу събота в жк "Левски - Г" съобщиха от Центъра за спешна помощ. Веднага към мястото е изпратена линейка

Трайчо Трайков: Наредбата за топлоснабдяването е публикувана за обществено обсъждане

Дългоочакваната Наредба за топлоснабдяването, която определя колко ще плащат потребителите за сградна инсталация, вече е публикувана за обществено обсъждане на сайта на министерството

Във Варна ще се проверява стават ли мазетата за скривалища

8 са годните за използване скривалища във Варна и областта Във Варненския регион има осем годни за използване скривалища за колективна защита, съобщи на пресконференция в Областната администрация

Самолет или телевизор за световното: Емоцията на живо почва от 1500 евро

По-малко от 100 дни преди мондиала ФИФА е продала 2 от 7 млн. пропуска, но заявките са 500 млн. Билет за финала е между 2030 до 6370 долара По-малко от 100 дни до най-голямото спортно събитие на

>