Клошарка, счупила витрина и заплашила с нож охранители в Пловдив, отнесе глоба

24.03.2024 21:35 Никола Михайлов
СНИМКА: Pixabay

Глоба в размер на 100 лв. по Указа за борба с дребното хулиганство отнесе жена, разбила стъкло на търговски обект и заплашила охранители. 

Нарушителката води скитнически начин на живот, след като пожар унищожил жилището ѝ. Злоупотребява с алкохол, има криминални регистрации и многократно е била настаняване в Центъра за психично здраве в Пловдив. 

На 19 декември м.г. автопатрул на Шесто районно управление бил насочен към сигнал за счупено стъкло на офис за бързи кредити на бул. "Христо Ботев". Полицаите били посрещнати от служителка, която обяснила, че бездомната жена е автор на вандалската проява. Била пияна, рязко се облегнала на витрината и тя се напукала. На място бил извикан екип на частна охранителна фирма, но тя заплашила пристигналите гардове с нож. 

Материалите по случая били изпратени на прокурор, който обаче отказал да образува досъдебно производство. Пратил преписката на началника на Шесто районно управление, който да прецени дали трябва да бъде издаден акт по УБДХ.

Пред Районния съд нарушителката признала и заявила, че е безработна. След като се запознали с доказателствата, магистратите преценили, че най-справедливото наказание е глоба в размер на 100 лв.

Други от От Пловдив

Пловдивски полицаи отдадоха почит към загинали колеги (Снимки)

Униформени от Пловдив се поклониха пред свои колеги, загинали при изпълнение на своя дълг. На 7 март по целия свят обществени сгради и емблематични места се осветяват в синьо – символ на полицейската

Откриха труп на 50-годишен срещу един от моловете в Пловдив (Снимки)

Мъжът изглеждал зле - с вдлъбнат корем и отворена уста, проснат върху три стълбички, а двама криминалисти го оглеждали Полицаи, криминалистична лаборатория и мъж

Протестиращите от Цалапица отиват пред МВР, искат отстраняването на шефа на полицията в Пловдив

Протестиращите от Цалапица, които настояват за отстраняването на отново назначения шеф на пловдивската дирекция на МВР ст. комисар Васил Костадинов, отиват в София

22-годишен напръска с лютив спрей шофьор и пътничка след скандал на пътя в Пловдив

Не успели да се разминат, защото улицата била стеснена за ремонт, и той ги напръскал през прозореца Млад водач се озова в ареста, след като нападнал по-възрастен шофьор и спътничката му в пловдивския

Проверяват по сигнали бензиностанциите в Пловдив за необосновано покачване на цените

При доказано манипулиране на пазара ще бъдат налагани санкции Започват проверки на бензиностанциите в Пловдив и областта за нерегламентирано повишаване на цените на горивата

>