Кметът на Варна награди полицай, разкрил 10 престъпления за три месеца

20.03.2024 14:51 Надежда Алексиева
Младши експерт Ивайло Иванов (с бялата риза) беше награден от кмета на Варна Благомир Коцев (вдясно от него). Снимка: Пресцентър община Варна.

Кметът на Варна Благомир Коцев награди младши експерт Ивайло Иванов - служител на "Общинска полиция", за изключителната му работа по разкриването на над 10 престъпления само за 3 месеца.

Официалната церемония се състоя днес в сградата на общината. Ивайло Иванов е командир на отделение, той е заловил много водачи, шофирали под въздействие на алкохол или наркотични вещества, спомогнал е за разкриването на противозаконни прояви свързани със забранени субстанции и кражби.

От постъпването си в системата на МВР – през 2018 година до сега, има връчени четири писмени похвали от директора на ОДМВР Варна за проявен висок професионализъм, а пет пъти е бил удостоен с индивидуална парична награда от Министъра на вътрешното ведомство.

„Не извършвам нищо специално, защото правя онова, за което са ме обучавали в МВР"- каза Ивайло Иванов по време на церемонията.

Други от От страната и света

Турист плати с фалшиви 500 евро в заведение на Боровец

Турист в Боровец е платил с фалшива банкнота от 500 евро, съобщиха от Областната дирекция на МВР – София. Сигналът в полицията е подаден на 22 януари от управител на заведение

Шофьор загина във верижна катастрофа край Видин

Шофьор на камион е загинал днес по обед във верижна катастрофа на път Е-79 край Видин. Към мястото незабавно били насочени екипи на полицията, пожарната

Йотова започва срещите по назначаване на служебно правителство

Президентът Илияна Йотова ще проведе среща с председателя на 51-вото Народно събрание Рая Назарян. Това ще стане на 27 януари, съобщават от прессекретариата на президентството

Осъдиха двама мъже, опитали да откраднат дизелово гориво

На 23 януари 2026 година, в открито съдебно заседание, Районен съд – Монтана осъди на 6 месеца „лишаване от свобода" 30-годишния А. И. М. и на 8 месеца „лишаване от свобода" с три години изпитателен

КЗК проведе срещи по задълбоченото проучване на пазара на мляко и млечни продукти

Комисията за защита на конкуренцията проведе работни срещи с Националната асоциация на млекопреработвателите и Асоциацията на млекопреработвателите в България

>