Задържаха мъж и жена, произвеждали и разпространявали наркотици в Старозагорско

13.03.2024 15:49
Задържаха мъж и жена, правили и разпространявали наркотици в Старозагорско СНИМКА: ОДМВР-Стара Загора

Мъж и жена са задържани за срок до 24 часа при проведена специализирана полицейска операция с цел пресичане, разкриване и документиране на престъпление за производство и притежание на наркотични вещества или техни аналози с цел разпространение. Това съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР-Стара Загора. През вчерашния ден в радневското село Любеново са извършени процесуално-следствени действия в имот, обитаван от 27-годишен криминално проявен мъж, на адреса е установена и 26-годишна жена. 

По време на акцията в помещение са намерени множество предмети, различни по вид течности и вещества, за които предстои да бъде установено дали представляват прекурсори и съоръжения за производство на наркотични вещества. Назначени са експертизи. 

В Районното управление в Раднево е образувано досъдебно производство по чл. 354а, ал.1 от Наказателния кодекс. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура-Стара Загора.

Ако бъде доказана вината им, когато предмет на престъплението са прекурсори или съоръжения или материали за производство на наркотични вещества или техни аналози, наказанието е лишаване от свобода от три до 12 години и глоба от 20 хиляди до 100 хиляди лева, сочи справка в Наказателния кодекс.

Припомняме, че в началото на седмицата в Стара Загора беше задържан мъж за притежание на над половин килограм марихуана.

Други от От страната и света

Дим се издигна над хижа „Петрохан”, МВР използва пяна за предотвратяване на нов пожар

Дим се издигна над прословутата хижа „Петрохан", а МВР използва пяна за предотвратяване на нов пожар. Опожарената сграда е с постоянна охрана след трагичната смърт на групата на Иво Калушев

Енергийният еврокомисар: ЕК може да предложи пълна забрана за вноса на руски петрол

Европейската комисия обмисля възможността да предложи пълна забрана за вноса на руски петрол в Европейския съюз. Това съобщи еврокомисарят по енергетиката Дан Йоргенсен след заседание на енергийните

Вкараха в психиатрия мъжа, нападал безпричинно жени в София

Вкараха в психиатрия мъжа, нападал безпричинно жени в София. Той е задържан от екип на СДВР и настанен за лечение в държавната психиатрична болница „Св. Иван Рилски"

Турция осъжда сухопътната инвазия на Израел в Ливан като нарушаване на нейния суверенитет

Министерството на външните работи на Турция излезе с остро съобщение по отношение на израелската сухопътна акция в Ливан, която определи като явно нарушение на международното право и суверенитета на

МАЕ: Страните членки могат да освободят допълнителни петролни запаси при необходимост

Страните членки на Международната агенция за енергията (МАЕ) могат да освободят допълнително петролни запаси към пазара „при необходимост“ на по-късен етап

>