Васил Пандов за ротацията: Март е непредсказуем месец

02.03.2024 19:24
Васил Пандов

Не е проведен разговор за това кой министър остава на поста си след ротацията, обясни депутатът

„Март е непредсказуем месец". Това заяви депутатът от ПП-ДБ Васил Пандов в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA NEWS по повод предстоящата ротация на управляващите коалиции и повишаването на напрежението в „сглобката".

Относно представения документ от страна на ПП-ДБ юристът каза, че няма значение дали го наричат „меморандум" или „споразумение". „За нас е важно да постигнем съгласие за политиките и реформите", каза Пандов. Той припомни, че настоящото правителство е сформирано на база на разговори между Мария Габриел и Николай Денков. Всички министри са били одобрени от управляващата коалиция.

По повод настояването от ПП-ДБ настоящият премиер Николай Денков да стане външен министър след евентуалната ротация, Пандов каза, че Денков трябва да има своето място в изразяването на тяхната политика и лице извън България. „Нашите партньори имат доверие на комбинацията на Мария Габриел и Николай Денков. Той представляваше България - и по Конституция, и по действащото законодателство имаше тези правомощия и пред света. Външните партньори виждат доверието в стабилността на това управление от споделянето на тези двама души на нашите позиции по света. Могат да бъдат намерени различни форми това да се случи", заяви депутатът от ПП-ДБ.

Депутатите от ПП-ДБ не били запознати с оценките на министрите, направени от Денко и Габриел. „Не мисля че Денков е променил критиките си към министъра на електронното управление", обясни Пандов. Той обясни, че не е проведен разговор за това кой министър остава на поста си след ротацията.

За военната помощ за Украйна депутатът припомни, че България е изпратила 7 000 тона военно снаряжение, но то е било в оперативната отговорност на военното министерство. За БТР-ите ситуацията била различна.

Други от От страната и света

Радев връчва мандати през януари - да не развалят сега на хората празниците (Обзор)

Иска партиите да гарантират честни избори чрез 100% машинен вот, но засичане с ръчно броене Рулетката с мандатите ще се завърти след Нова година. Това обяви президентът Румен Радев в последния ден на

Спират шести блок на АЕЦ „Козлодуй” на 22 декември

Планира се на 22 декември шести блок на АЕЦ „Козлодуй" да бъде спрян заради повреда на защитно мембранно устройство на сепаратор паропрегревател на турбината

bTV: Цънцарова и Йочев не са уволнени

bTV води диалог с Мария Цънцарова и обсъжда възможности за развитие на програмното съдържание с нейно активно участие през новата година, което е стандартна практика

24-годишната Мария е починала внезапно в Благоевград от белодробна емболия

Внезапно починалото 24-годишно момиче в Благоевград снощи никога не е пушило и употребявало алкохол, каза пред "24 часа" лелята Зорница Трушева. Жената е категорична

Депутатите почиват месец, звънецът ще бие 14 дни след Нова година (Обзор)

Проф. Андрей Чорбанов напусна ИТН Почти месец ваканция ще имат депутатите, след като приеха набързо удължителния бюджет преди три дни и така избегнаха риска от извънредни заседания по Коледа

>