Рапърът Кодак Блек е освободен от затвора

26.02.2024 10:08
Кодак Блек СНИМКА: Туитър/Kodak Black

Рапърът от Южна Флорида Кодак Блек беше освободен от затвора по-рано през седмицата, след като федерален съдия го осъди на пробация, но делото му за трафик на наркотици от 2022 г. продължава, предават АП и БТА.

Окръжният съдия в Маями произнесе присъдата близо две седмици след като в съседния окръг Брауърд бе отхвърлено обвинението за притежание на наркотици, става ясно от съдебни документи. По-рано съдия постанови, че прокурорите не могат да опровергаят или отрекат факта, че рапърът, чието истинско име е Бил Капри, е имал рецепта за оксикодон, изпълнена от аптека.

Полицията арестува изпълнителя през декември, след като бе открит заспал зад волана с бял прах около устата. Въпреки че властите заявиха, че първоначално тестът на праха е дал положителен резултат за кокаин, лабораторно изследване по-късно показа, че това е оксикодон, за който Капри е имал рецепта от юли 2022 г.

Арестът е бил в нарушение с наложената му пробация по друг случай, заради който той остана зад решетките в Маями за два месеца. В началото на миналата година на Капри беше наложена 30-дневна рехабилитация за наркотици, след като не се яви на тест за наркотици през февруари, а няколко дни по-късно тестът се оказа положителен за фентанил, показват съдебни документи.

След това през юни беше издадена заповед за ареста му, след като не се е явил на тест за наркотици.

През януари 2021 г. тогавашният президент на САЩ Доналд Тръмп опрости тригодишната присъда на рапъра за фалшифициране на документи, използвани за закупуване на оръжие. Капри излежа около половината от присъдата си.

Под името Кодак Блек, Капри е продал повече от 30 милиона копия от свои песни, като хитът му "Super Gremlin" успя да се изкачи до номер три в класацията на Billboard през 2022 г.

Други от Възход и падение

Съдебен лекар ще проведе второ изслушване по случая със смъртта на певеца Лиъм Пейн

Съдебният лекар на английското графство Бъкингамшир ще проведе второ предварително изслушване по случая със смъртта на бившия член на групата One Direction Лиъм Пейн в Аржентина

Британската принцеса Катрин ще посети Италия

Британската принцеса Катрин, съпруга на престолонаследника принц Уилям, ще посети Италия следващата седмица във връзка с работата си във фондацията си за ранно детско развитие

Поздравите към Дони почват в полунощ от България, следобед от САЩ

Добрин Векилов-Дони посреща рождения си ден с дъщеря си Лилия, а Нети е в Пловдив, където се снима във филм. От 30-ата си годишнина той не празнува, но догодина може би ще развали тази традиция

На 7 май рожден ден имат

Добрин Векилов-Дони, музикант, актьор и продуцент Чл.-кор. проф. Владко Панайотов, учен, писател, бивш евродепутат Цветлин Йовчев, специалист по национална сигурност, бивш председател на ДАНС

Лили Иванова и още 14 звезди пеят без хонорар и буквално спасяват животи

Сумата отива за Здравния фонд на Съюза на артистите - и в момента там има молби за помощ за животоспасяваща операция 18 известни български актьори вече са записали на видео свое изпълнение на

>