Съдия Цариградска и гръцките бизнесмени не искат да стоят до прокурор Зартова на комисията за Нотариуса

22.02.2024 16:18 Кирил Борисов
Кирил Петков, Бойко Рашков и Владислава Цариградска СНИМКА: Николай Литов

Заплашваната от Мартин Нотариуса съдия Владислава Цариградска, прокурор Невена Зартова и заместниците й, гръцките бизнесмени, които дадоха интервю за "24 часа", и много депутати са в залата, в която се провежда второто заседание на комисията за дейността на Нотариуса.

Не искам да седна до колегата Зартова, тя има принос за тази групировка, на която съм жертва, каза съдия Владислава Цариградска, за която депутатите се чудеха защо е сред тях, а не на масата, където са поканените за изслушване.

Невена Зартова е прокурор, който миналата седмица подаде оставка като ръководител на районната прокуратура в София. Тя призна, че познава Мартин Божанов-Нотариуса, който ходил при нея, за да дава показания като свидетел.
На заседанието са и заместниците на Зартова, които също дадоха, за да бъдат изслушани. В залата са и гръцките бизнесмени Анастасиос Дикос и Каламарис, чийто сблъсък с групировката на Нотариуса разказаха от "24 часа-168 истории".

Не искаме да сядаме до хората, които са ни създавали проблеми, но сме тук, казаха гръцките бизнесмени, вероятно визирайки отново Невена Зартова, която запази мълчание в началото на заседанието.

В крайна сметка се реши всеки от изслушваните да сяда самостоятелно на масата за изслушване, докато другите го изчакват настрани. 

Първа започна да говори съдия Владислава Цариградска. 

"Мафиотската структура, която ме заплашва не е само в съдебната система, но и в медиите, в политиката, прокуратурата, службите", каза Цариградска. 

Очаквайте подробности!

Други от От страната и света

Столичанин открадна таблет от линейка в Разлог

Столичанин открадна таблет от линейка в Разлог, съобщиха от ОДМВР - Благоевград. В РУ-Разлог е получен сигнал в четвъртък, че около 05:30 часа в района на МБАЛ е извършена кражба на служебен таблет

Полицай е ранен докато разтървава биещи се в Кюстендил, 4-ма са в ареста

Полицай е ранен докато разтървава биещи се в Кюстендил. Снощи, минути преди полунощ, е постъпил сигнал в ОДМВР чрез тел.112 за възникнало масово сбиване в кюстендилския квартал „Изток"

"Нелсен - Чистота" ще чисти столичните райони "Сердика", "Илинден" и "Надежда"

Фирмата е собственост на "Титан" "Нелсен - Чистота" ще чисти 3 столични района. Столичната община продължава процедурата за избор на изпълнител за сметосъбиране и сметоизвозване в зона 4

Георги Кандев се оплака, че дават фалшиви показания срещу него (Видео)

Четирима души са се обадили по мобилни приложения на главния секретар на МВР Георги Кандев, за да го плашат. Искали да се оттегли, предупредили го, че лице с прякор Картофа дава фалшиви показания

Хванаха спортни стоки менте в магазин в Добрич

Хванаха спортни стоки менте в магазин в Добрич, съобщават от Областната дирекция на МВР. На 23 април, около 16 часа в град Добрич е извършена проверка на търговски обект по ул

>