Мъж заплаши с убийство жена и я влачи за косата пред детето й

15.02.2024 16:12
Домашно насилие СНИМКА: Pixabay

По обвинителен акт на Районна прокуратура – Монтана на подсъдимия Д.Д. (на 30 години) е наложено наказание 1 година „лишаване от свобода" за извършено от него в условията на домашно насилие престъпление по чл. 144, ал. 3, т. 1 и т. 3, вр. ал. 1, вр. чл. 26, ал. 1 от НК.

Обвиняемият Д.Д. е многократно осъждан.

По подаден сигнал за отправени обиди и закани с убийство спрямо лицето Ц.Д. е било образувано досъдебно производство.

В хода на разследването е установено, че през 2020 г. пострадалата заживяла на съпружески начала с подсъдимия Д.Д. По време на съвместното съжителство мъжът проявявал ревност и често отправял заплахи към Ц.Д.

На 21.07.2023 г. в гр. Лом, пред сградата на Дирекция „Социално подпомагане" на ул. „Пристанищна", Д.Д. й се заканил с убийство, ударил я в главата и я влачил за косата пред детето й.

Няколко дни след първия случай - на 28.07.2023 г., на ул. „Славянска" в града той отново се заканил с убийство спрямо Ц.Д., докато тя била в автомобила с детето си. Викал, настоявал тя да отвори колата, след което се качил на тавана й и с крак счупил предното панорамно стъкло.

На 04.08.2023 г. Ц.Д. била на среща по координационен механизъм за дете в риск в Отдел закрила на детето в гр. Лом. Междувременно Д.Д. дошъл в двора на институцията, викал, обиждал жената, удрял по прозореца на стаята, където се провеждала срещата, направил опит да влезе вътре.

Ц.Д. била много притеснена, заявила на служителите, че много се страхува за живота си, споделила, че в агресивно състояние Д.Д. може да я убие.

По досъдебното производство са проведени разпити, назначени са и са изготвени комплексни експертизи – съдебнопсихиатрични и съдебнопсихологични.

Определението на съда, с което на подсъдимия Д.Д. е наложено наказание 1 година „лишаване от свобода" при първоначален строг режим на изтърпяване, има последиците на влязла в сила присъда.

Други от От страната и света

Сарафов остана и.ф. главен прокурор 2 години и 10 месеца

Две години и 10 месеца продължи мандатът на Борислав Сарафов като временен главен прокурор, въпреки че промени в съдебния закон, гласувани през януари м.г., го ограничаваха до 6 месеца

Катастрофа заради непочистен сняг по пътя Смолян- Девин

Катастрофа е станала по пътя Смолян – Девин в района на прохода „Превала". Причините най-вероятно са снежната покривка по пътната настилка, която достига до около 5 см, както и неподходящи гуми

Одобриха доклада по ОВОС за новия ГКПП Струмяни-Берово

С решение от днес на министъра на околната среда и водите Юлиян Попов са одобрени екологичните процедури за изграждането на ГКПП „Струмяни – Берово". Одобрен е докладът по оценка на въздействието

Андрей Янкулов: Ще имаме легитимен и.ф. главен прокурор

Доколкото разбирам днес Борислав Сарафов е подал оставка като и.ф. главен прокурор. Предполагам, че прокурорската колегия ще избере друг, който да изпълнява тази длъжност за период от шест месеца

Осъдиха двама мъже за домашно насилие над жените си

Двама мъже са осъдени условно за упражнено домашно насилие. Районен съд Кюстендил определи наказание „лишаване от свобода" за срок от 6 месеца условно с 3-годишен изпитателен срок на обвиняем

>