Робърт де Ниро и Робърт Дауни младши са сред номинираните за „Оскар“

23.01.2024 16:07
Робърт де Ниро
Робърт Дауни Джуниър

Робърт де Ниро и Робърт Дауни младши са сред номинираните за "Оскар" за най-добър актьор в поддържаща роля, съобщи Си Ен Ен. 

Де Ниро е номиниран за изпълнението си в "Убийците на цветната луна" на Мартин Скорсезе, а Дауни младши - за "Опенхаймер" на Кристофър Нолан.

Останалите актьори с номинации за поддържаща роля са Стърлинг Браун за "Американска литература", Чарлз Мелтън за "Май, декември" и Марк Ръфало за "Клети създания".

Актьорите Зази Бийц и Джейк Куейд обявяват номинациите за 96-ите награди "Оскар", които се присъждат от американската Академия за кинематографично изкуство и наука.

Престижните киноотличия се връчват в 23 категории, предаде БТА.

Наградите "Оскар" ще бъдат раздадени за 96-и път на церемония в театър "Долби" в Лос Анджелис. Водещ на наградната церемония за четвърти път ще бъде Джими Кимъл.

Други от Възход и падение

Стари плакати на Мистер Сенко в изложба до НДК

Стари плакати на илюзиониста Мистер Сенко, предоставени от богатата колекция на журналиста Драгомир Драганов, ще бъдат показани в изложба в междупарковото пространство до НДК

Меган Маркъл предприе самостоятелно пътуване до Чикаго

Меган Маркъл е посетила самостоятелно Чикаго, за да присъства на специален семеен празник на сина на своя близка приятелка от колежа, на когото е кръстница, съобщава списание People

Мерил Стрийп за "Дяволът носи Прада 2": Имаше само един начин да се случи

Две десетилетия след премиерата на "Дяволът носи Прада 2", новината за продължението на култовия филм предизвика един основен въпрос сред феновете – защо точно сега

Честит рожден ден на Александра Николаева!

Макар и да изпълва крехка възраст, Александра Николаева е една от най-опитните редакторки на онлайн отдела на “24 часа”. И от погледа ѝ никога не убягват пресните политически интриги или

Честит рожден ден на Стела Димитрова!

Стела Димитрова е най-милото джензи, което може да си представи човек. И винаги с усмивка е готова да отметне всяка тежка задача. Защото знае, че от нейната работа зависи доколко ще са информирани 2

>