Жълт код за опасно студено време в 13 области у нас утре, през почивните дни ще бъде предимно слънчево

11.01.2024 15:44
жълт код в 13 области у нас за опасно студен време Снимка; НИХМ

През нощта от север облачността ще се увеличава и ще е значителна. Ще духа слаб, в Северна България умерен северозападен вятър, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Минималните температури ще са между минус 9° и минус 4°, в София – около минус 8°. Атмосферното налягане ще се понижава и ще е малко по-ниско от средното за месеца.

Утре облачността ще намалява до предимно слънчево. По-значителна ще се задържи над Източна България и там на отделни места ще прехвърча сняг. Ще продължи да духа слаб до умерен северозападен вятър, който в източните райони постепенно ще се ориентира от север-североизток и с него ще нахлува студен въздух.

Жълт код за потенциално опасно време и много ниски температури е обявен в 13 области на страната - София област, София град, Перник, Ловеч, Плевен, Велико Търново, Габрово, Търговище, Русе, Разград, Шумен, Силистра и Добрич. В тези райони се очакват минимални температури от -9 до -14 градуса. Максималните температури ще са между минус 1° и 4°, в София - около минус 1°.

Над Черноморието облачността ще е значителна. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури ще са 2°-4°. Температурата на морската вода е 8°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Над масивите от Западна България ще преобладава слънчево време, докато над източните - облачността ще е значителна. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Ще е студено с максимална температура на височина 1200 m ще е около минус 3°, на 2000 m - около минус 9°, съобщава БТА.

През почивните дни времето ще бъде предимно слънчево, вятърът ще е до умерен от запад-северозапад. В събота ще е студено с минимални температури между минус 10° и минус 5° и максимални - между минус 3° и 2°. В неделя ще започне затопляне.

Други от Времето

Облачна събота ни очаква, в Пловдив - до 12°

Днес ще бъде предимно облачно, с временни разкъсвания на облачността над западните райони. На изолирани места главно около Стара планина, в Родопите и югоизточните райони ще превали дъжд

Лоши са условията за туризъм в планините

Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Температурите варират между -12 и -4 градуса

Проф. Георги Рачев: Безлично мартенско време, вървим към джапанките

Сутринта към 5 часа никъде в България не валеше. Не е чак толкова студено. А денят вече е 12 часа и 3 минутки и всеки ден расте с 3 минути. Вървим към джапанките, но след 2 месеца

Студено, с облаци и малко сняг през почивните дни

Има опасност от заледени туристически пътеки по високите части на планините - над 2200 м Нови дъждове във вторник и сряда Минималните температури в населените места от северните и западните райони в

Студена и облачна Първа пролет в Пловдив, температурите няма да минат 8°

В 16 часа 46 минути настъпва астрономическата пролет Температурите падат още и днес ще е предимно облачно, на места със слаби валежи от дъжд. В Пловдив утрото е с минимални 3 градуса

>