Арестуваха за тежко убийство погребален агент и сина на Стоян Александров (Обзор)

07.01.2024 22:58
Двама души са задържани за тежко убийство в района на София. СНИМКА: АРХИВ

Синът на бившия финансов министър и преподавател в УНСС Стоян Александров - Петър, е задържан по обвинение в убийство. Освен него в ареста е и Александър Кинов. Той се води собственик на погребална агенция, а в началото на февруари 2022-а беше арестуван, след като ГДБОП разкри хале в “Кремиковци”, специално обособено за оранжерия за марихуана. Тогава от помещението бяха иззети 115 саксии с канабис.

Петър Александров и Александър Кинов са арестувани при съвместна акция на полицията и прокуратурата в петък вечерта, след като роднини на жертвата подали сигнал за неговото изчезване. Те опитали да минат границата със Сърбия.

Тялото на убития пък било открито в камера в морга, като той бил настанен там с фалшиви документи. До момента не е ясно дали това е морга, която е ползвана от погребалната агенция на Кинов.

Разследващи дори твърдят, че Петър Александров и Александър Кинов показали личната карта на убития за преминаване през българските гранични власти. По този начин се опитвали да прикрият, че убитият е напуснал страната, и да имат алиби. Неофициално се твърди, че той е мъж на име Кирил Р. Основният мотив, по който работят разследващите, са неуредени финансови отношения. Твърди се, че той дължал 300 хил. лева на Петър Александров. Според неофициални източници бил намерен и списък с други длъжници.

Очаква се в понеделник прокуратурата да поиска от Софийския градски съд постоянен арест за двамата. Тогава ще станат известни и повече подробности по случая.

Други от От страната и света

За 8-ми март не искат букет, а манифестират за ферари

Опра Уинфри и Илон Мъск вярват в силата на този глобален феномен - как да се фокусирашс мисли за себе си и своите желания У нас последователи са главно жени и вече са над 1

Православен календар за 8 март

Преп. Теофилакт, еп. Никомидийски Св. Теофилакт бил известно време монах в една обител близо до Черно море. Когато при императрица Ирина иконоборческата ерес била осъдена от Седмия вселенски събор

Ерик Дейн си отиде в деня, в който преди 20 г. се появи в “Анатомията на Грей”

Последните думи към дъщерите му: Живейте в настоящето, влюбете се, избирайте приятелите си мъдро 19 февруари 2006. В този ден е излъчен епизодът от втория сезон на сериала “Анатомията на Грей”

Андрей Янкулов кани юристи да изработят критерии за номиниране на позиции в съдебната система

Служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов обяви, че ще покани представители на професионалните юридически общности и гражданския сектор на консултации за изработване на критерии за номинации

Експлозии разтърсиха Багдад и Ербил

Експлозии бяха чути тази вечер в иракската столица Багдад и в град Ербил, в Иракски Кюрдистан, съобщиха журналисти от Франс прес. Причината за силните експлозии в Багдад остава неизвестна

>