Актрисата Елеонора Джорджи: Откриха ми тумора на панкреаса съвсем случайно

06.01.2024 21:30 Виолина Христова, Рим
Елеонора Джорджи е родена през 1953 г. в Рим. СНИМКА Инстаграм/eleonoragiorgiofficial

Тези дни италианската филмова звезда Елеонора Джорджи започна трети цикъл химиотерапия заради тумор на панкреаса. Тя реши да държи в течение феновете си в социалните мрежи за всеки етап от лечението си на тежкото заболяване. Затова публикува редовно в инстаграм видеокадри, в които разказва преживяното.

70-годишната русокоса актриса, която навремето на екрана беше конкурентката по сексапил и красота на брюнетката Орнела Мути, научава за болестта си съвсем случайно.

Това разказа самата тя в интервю пред в." Кориере дела сера". В края на октомври 2023 г. Джорджи не може да повярва, когато разбира , че има рак. „Ако възлите в дробовете ми бяха метастази, сега трябваше да имам година и половина живот пред себе си. Биопсията обаче показа, че след химиотерапията мога да се оперирам ",сподели актрисата.

„В началото си казах чисто егоистично, че ако трябва да умирам – е, добре, живях изключителен живот и не ми харесва да остарявам. После обаче се огледах наоколо и видях колко са покрусени синовете ми Андреа и Паоло, почувствах голямата им любов. Сред положителните неща на този момент е фактът, че съм в центъра на сърцата им".

Според Джорджи тя имала някои симптоми като висока кръвна захар и си направила ехографско изследване на панкреаса, което обаче в началото не показало нищо съмнително.

„Искам да ви кажа – не подценявайте никой сигнал, откриването навреме на болестта е решаващо", допълни звездата. Тя допълни, че иска да вдъхне смелост и на другите, които се борят като нея, в това число и много млади хора. „Това ще ми послужи и да не унивам- ще загубя косите си, веждите си, но това ще бъде и претекст да се гримирам, да нося черен тюрбан или обемна перука. Да се чувствам жива".

Елеонора Джорджи е не само актриса, а и режисьорка. Родена е в Рим през 1953 г, и през 70-те години на миналия век се смяташе за един от секс символите на италианското кино. През 1982 г. спечели филмовата награда „Давид на Донатело" за ролята си в „Бороталко" на Карло Вердоне. В кариерата си има десетки роли в киното и телевизията, работила е и като сценаристка и продуцентка на филми.

Други от Възход и падение

Бруно Марс изпревари Тейлър Суифт в класацията на „Билборд“

Песента на Бруно Марс I Just Might се изкачва на върха на класацията за сингъл Хот 100 на списание „Билборд“, съобщи сайтът на изданието. Изпълнението е десетото на първо място в кариерата на Марс и

Миро се жени, а Вики от "Мастило" с първа дъщеричка - кой какво прави през 2016 г.

Новият тренд в социалните мрежи ни връща десет години назад Миро рус на сватбата си, а Орлин Павлов с дълга коса снима филм. Това си припомниха двамата покрай новия тренд в социалните мрежи - да

Ръсел Бранд се яви пред британски съд по нови обвинения в сексуално посегателство

Британският актьор и комик Ръсел Бранд се яви пред съд в Лондон чрез видеовръзка, обвинен в нови сексуални престъпления, които според твърденията са били извършени срещу две жени преди близо две

Дейвид Бекъм за обвиненията на сина си: Децата трябва да имат право на грешки

Дейвид Бекъм коментира напрежението в семейството си с най-големия му син Бруклин, като заяви, че децата трябва да имат право на грешки, пише сп. People

Сара Фъргюсън е "много притеснена" за живота без пари и титли

Сара Фъргюсън е "много притеснена" как и откъде ще си осигурява доходи след поредицата скандали около бившия й съпруг принц Андрю. След като през септември британският вестник The Mail on Sunday

>