Обвиниха 40-годишен в Пловдив в подбудителство за трафик на мигранти

14.12.2023 12:44 24 часа Пловдив онлайн
Снимката е илюстративна.

Районната прокуратура в Пловдив обвини 40-годишния бургазлия Мустафа К. в подбудителство за трафик на мигранти. Той склонил 46-годишния Е.М. да помогне на 18 август тази година на 13 чужденци да преминат незаконно през територията на България. Те били превозени с автомобил  „Фолксваген".

Мустафа К. имал връзки с каналджии от Истанбул. На 17 август чрез мобилно приложение те му изпратили местоположението на район  до магистрала „Тракия" край Бургас. Там  чакали 13 мигранти от Афганистан, за да бъдат транспортирани до София.

Мустафа К. се свързал с Е.М., с когото предварително се познавали, и му посочил мястото, откъдето той качил чужденците в автомобила. На следващия ден на магистрала „Тракия" в землището на пловдивското село Войводиново полицейски патрул спрял за проверка колата, управляван от Е.М. Той бил задържан и спрямо него е повдигнато обвинение.
При извършени впоследствие действия по разследването е установено, че Мустафа К. е поръчал на Е.М. да превози афганистанците до посоченото крайно място  срещу заплащане. 

Бургаски и пловдивски полицаи разкрили местонахождението на Мустафа К. и на 12 декември го арестували в морския град.
Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа.

Районната прокуратура в Пловдив внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража" спрямо него.

Други от От Пловдив

Пак затвориха "Рогошко шосе", полагат последния слой

Дори и в почивния ден работници и техника са на обекта, а шофьори остават изненадани от забраната за преминаване Преминаването през "Рогошко шосе" от надлеза на Скутаре до моста на река "Пясъчник"

Иван Петков аут, Татяна Дончева ще води листата на БСП за Пловдив

Звездата на Бебето изгря при Корнелия Нинова, която впоследствие той изостави, припомнят паметливи "Редно е да направя крачка назад и няма да участвам в изборите за народни представители за 52-ия

Пловдивски полицаи отдадоха почит към загинали колеги (Снимки)

Униформени от Пловдив се поклониха пред свои колеги, загинали при изпълнение на своя дълг. На 7 март по целия свят обществени сгради и емблематични места се осветяват в синьо – символ на полицейската

Откриха труп на 50-годишен срещу един от моловете в Пловдив (Снимки)

Мъжът изглеждал зле - с вдлъбнат корем и отворена уста, проснат върху три стълбички, а двама криминалисти го оглеждали Полицаи, криминалистична лаборатория и мъж

Протестиращите от Цалапица отиват пред МВР, искат отстраняването на шефа на полицията в Пловдив

Протестиращите от Цалапица, които настояват за отстраняването на отново назначения шеф на пловдивската дирекция на МВР ст. комисар Васил Костадинов, отиват в София

>