Христо Мутафчиев: Благодаря на лидерите за 68-те млн. лева. Когато станат факт, ще дишаме по-нормално

11.12.2023 16:15 Мария Райчева
Христо Мутафчиев СНИМКА: СВЕТОСЛАВ КАРАДЖОВ

"Благодаря на всички, които бяха на протеста на 6 декември, защото без него никой нямаше да ни обърне внимание." Така Христо Мутафчиев, председател на Съюза на българските артисти, коментира новината, че се отпускат допълнителни 68 млн. лева за култура.

Народното събрание се оказа първата и последната институция, която може да контролира процесите в държавата, каза той.

Благодаря, че са разбрали необходимостта моите колеги да получават достойни трудови възнаграждения. Благодаря и на лидерите, които макар и в неформална среща, са се разбрали и са се обединили, както ние от синдикатите се обединихме да не отстъпваме от нашите идеи.

Когато това стане наистина факт, секторът ще започне да диша по-нормално. А ние трябва да започнем да работим върху формула за изчисляване на стартовата заплата в нашия бранш. Защото с нея при ръст на минималната работна заплата ще растат и тези месечни възнаграждения, без да се налага всеки път да се молим на управляващите за повишение.

Разчитам на всички депутати от Народното събрание да гласуват така предложения бюджет, което ще бъде още един знак, че хората на изкуството не бива да бъдат оставени в ъгъла. Защото ние всички знаем, че няма нищо по-ценно от човешкия фактор и неговата съдба.

В неформална среща днес Бойко Борисов и Делян Пеевски са уговорили с министъра на финансите Асен Василев допълнителни 68 млн. лева за културата.

Други от От страната и света

Големият градски огън събира жителите на Благоевград на прошки

„Големият градски огън" за втора поредна година събира жителите на Благоевград около традициите и топлината на прошката. Събитието ще се състои на 22 февруари (неделя) от 17:00 часа в парк

Откриха над 20 000 кутии с цигари без бандерол в два камиона на Капитан Андреево (Снимки)

412 600 къса контрабандни цигари задържаха митническите служители на МП Капитан Андреево при две отделни проверки на товарни автомобили, влизащи в страната от Турция, съобщават от Агенция "Митници"

Росица Матева: Ще работим с всеки, който бъде определен да отговаря за изборите

"Няма нищо, което да ни притеснява. Вчера в момента, в който президентът подписа указа за насрочване на изборите и го изпрати в ЦИК, ние имахме готовност и приехме доста от решенията

С три гласа "за" СЕМ избра Милена Милотинова за шеф на БНТ

Съветът за електронни медии избра Милена Милотинова за генерален директор на БНТ. Тя получи три гласа от членовете на СЕМ - кандидатурата й подкрепиха Симона Велева

Андрей Янкулов: Съдилищата не признават Сарафов за главен прокурор. Това е безпрецедента криза

Винаги съм твърдял, че състоянието на правосъдието в България е нетърпимо. На практика над 6 месеца нямаме легитимен главен прокурор и това изправя правосъдието пред огромна криза

>