В област Търговище обобщиха: 63 села са без ток, 44 - без вода

27.11.2023 14:36 Ваньо Стоилов
Търговище - центърът. Снимка: Областна администрация

„63 населени места от област Търговище са без електрозахранване, а 44 – без водоподаване, включително и областният център. Взети са необходимите мерки по отстраняване на проблемите и щетите вследствие на обилния снеговалеж и навяванията. Всички институции оказват съдействие за по-бързото нормализиране на обстановката, работят в синхрон и при пълна мобилизация за превенция и отстраняване на авариите и защита на хората", заяви областният управител на област Търговище Гергана Цонева, съобщават от пресцентъра на областната администрация.

Към момента в област Търговище няма затворени пътни участъци, въведено е ограничение за тежкотоварни автомобили.

За Община Омуртаг е обявено бедствено положение в рамките на 48 часа, а в останалите 4 общини на територията на област Търговище постепенно обстановката започва да се нормализира.

„Възстановено е електрозахранването в помпена станция Преслав и водоснабдяването на основния водопровод за Търговище, очаква се към 17:00 ч.  водата да достигне до крайните потребители в град Търговище", каза още областният управител Гергана Цонева и допълни, че през изминалото денонощие в областна администрация - Търговище са постъпили сигнали за закъсали автомобили,  които своевременно са изтеглени.

Отстраняват се от платната падналите и счупените клони, вследствие на мокрия сняг, за да не пречат на движението и снегопочистващата техника.

Ще бъдат изпратени указания до собствениците на язовири за това как да следят водните нива и работата на облекчителните съоръжения.

Други от От страната и света

За 1 година бензинът поевтиня с 12 ст., а дизелът – с 10

Българският пазар ще изпрати 2025 г. с около 12 стотинки на литър по-евтин бензин, отколкото е изпратила миналата 2024 г. Понижението в цената на дизела за една година е с 10 ст

Силният вятър събори дървета в Пловдив, 19 коли са увредени

Регистрирани са 80 произшествия в Пловдив от силния вятър в неделя, пострадали са 19 автомобили, заяви Петър Тосков от областната пожарна за "Здравей, България" по Нова телевизия

Православен календар за 29 декември

Св. 14 хиляди младенци-мъченици, избити от Ирод във Витлеем. Преп. Маркел Като се видял подигран от мъдреците, които се поклонили на Младенеца Христос

Само в "24 часа" на 29 декември: Еврото носи по-евтини автомобили, но ако са купени на изплащане

Само в "24 часа" на 29 декември четете:  Песимизъм преди новата година - двоен ръст на очакващите по-лоши времена - проучване на "Тренд" по поръчка на "24 часа"  Полезен урок: властта на площада не е

Почина журналистката Богомила Косатева

Почина журналистката Богомила Косатева. Тъжната новина съобщиха нейните близки, пише БНТ. Тя има дълга професионална кариера, голяма част от която е свързана с обществената телевизия като репортер

>