Катастрофа на магистрала "Тракия", движението към София е затруднено

12.11.2023 19:00
Трафик Снимка: Pixabay

Движението в изпреварващата лента при 18-ти км на автомагистрала „Тракия" в посока София беше ограничено поради пътнотранспортно произшествие (ПТП), съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура" (АПИ). Трафикът се осъществяваше в активната лента, но вече движението е възстановено.

От пътната агенция апелират шофьорите да спазват правилата за движение, да карат внимателно, спазвайки дистанция и със съобразена скорост, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи. От АПИ обръщат внимание да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик, което възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент.

Четирима души са загинали и 28 са ранени при 20 тежки пътни инцидента в страната през изминалото денонощие, съобщи пресцентърът на МВР. В София са станали 25 леки и една тежка катастрофа, при която е пострадал един човек.

Други от От страната и света

Иван Демерджиев: Протестите ясно очертаха линията между статуквото и гражданите

Многохилядните протести в градовете много ясно очертаха една разделителна линия - от една страна стои статуквото, а от другата - гражданите. Това каза в предаването "На фокус с Лора Крумова" по Нова

Фланелка на “Левски” съживява спомена за подвига на Димитър Списаревски в небето над София

Заседанията на управата на "Левски" по времето на изпълнителния директор Иво Тонев не винаги раждаха напрежение и скандали, но със сигурност не минаваше и едно без сериозни емоции

Приключи ремонтът на пътя от с. Бяга до Кричим

Реконструираният път от с. Бяга през Козарско и Исперихово до гр. Кричим е открит за движение, съобщават от Община Брацигово на официалната си страница, предава БТА

По релси към дома на Дядо Коледа или на обиколка из норвежките фиорди – най-добрите пътешествия с влак тази зима

Коледните празници в Европа никога не разочароват със своите снежни пейзажи, като че ли излезли от картичка, пищните украси, озарени с блестящи светлини

Източногерманците работят по-често по Коледа от западногерманците

Почти всеки десети работещ в Германия ще бъде на работа по Коледа тази година, показва проучване на профсъюзната фондация „Ханс Бьоклер" (Hans-Böckler-Stiftung)

>