Ето кога ще дойде студът

02.11.2023 20:23
Петър Янков КАДЪР: Bulgaria ON AIR

"Дневните температури ще бъдат в границите на 12 до 17-18 градуса в края на седмицата. Температурите ще бъдат подходящи и за зимните гуми. По планините има незначителна снежна покривка, която ще създава проблеми на туристите с подхлъзване и условия за травми. Времето ще е неподходящо за туризъм високо в планината. Сериозно захлаждане с превалявания във високите западни полета и в планините, по-съществени валежи от сняг се очаква в средата на месеца - в периода между 14 и 19 ноември. Тогава времето ще бъде по-динамично с чувствително захлаждане и превалявания от сняг", каза още синоптикът.

В събота ще захладнее, ще има валежи, които в югозападните райони ще бъдат значителни, съобщи синоптикът Петър Янков. 

"Температурите ще се движат между 14 и 20 градуса. Приятни температури, но валежите ще бъдат често явление както при нашите южни съседи, така и при нас, със силни ветрове. Времето няма да бъде подходящо за планински туризъм", прогнозира Янков.

В изборния ден - тази неделя, ще има разкъсана облачност с повече слънце.

"Вятърът ще се запази, малко ще отслабне. Ще има повече слънчеви часове и слабо повишение на температурите между 16 и 21 градуса", уточни синоптикът.

Янков обяви пред Bulgaria ON AIR, че тези температури ще се задържат и в началото на следващата седмица, а в края на седмицата отново предстоят валежи с понижение на температурите.

В началото на следващата седмица с отслабването на вятъра ще има сутрешни мъгли, съчетани с ниски облаци, които ще се разкъсват по обед.

Други от Времето

Априлски сняг покри проходите "Превала" и "Пампорово" (Снимки)

Сняг покри проходите "Превала" и "Пампорово".  Снимки и видеа в социалните мрежи показват, че има сериозна покривка по пътните настилки. Засега не затруднява движението през проходите Превала

Облачно и дъждовно остава времето днес, в Пловдив - до 13°

Преобладаващите минимални температури днес ще бъдат между 4° и 9°, в Пловдив– около 8°. През деня облачността ще е предимно значителна и на места ще има валежи от дъжд

Лоши са условията за туризъм в планините - облачно, мъгливо и дъждовно

Лоши са условията за туризъм в планините. Това съобщиха  от Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст. Времето е облачно, мъгливо, с температури във високите части на планините около

Дъжд и до 15° ни очакват в Пловдив

Днес още преди обяд облачността от северозапад ще се увеличи и ще обхване цялата страна, сочи прогнозата на НИМХ Ще има валежи, интензивни и значителни на много места в Южна България

Слънце и до 22° в Пловдив, но следобед може и да превали

Още по-топъл ден очаква Пловдив. Утрото започва със слънце, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Около и след обяд на места ще има краткотрайни

>