8 месеца затвор за мъж, хванат пиян зад волана за втори път

28.10.2023 12:53 Дияна Райнова

43-годишният С.С. ще търпи ефективно наказание „лишаване от свобода“ при общ режим за срок от 8 месеца за управление на моторно проевозно средство след употреба на алкохол при повторност. Освен това, той ще трябва да заплати глоба в размер на 300 лева и няма да има право да управлява автомобил за срок от 2 години. Превозното средство, с което е извършено престъплението, е отнето в полза на държавата, според решението на съдебния състав. Към наказанието на С.С. се прибавят още три месеца „лишаване от свобода“ във връзка с предходната присъда, наложена му за подобно провинение от 2022 година, изтърпяването на която било отложено с изпитателен срок.
Подсъдимият е задържан на 26 септември 2023 година, след като причинил пътно произшествие с материални щети и избягал от местопроизшествието. При извършената от полицейските органи проверка било установено, че С.С. е седнал зад волана, след като е консумирал алкохол. Техническото средство отчело концентрация от 2,47 промила в издишания въздух.
Определението на Районен съд – Добрич, с което е одобрено постигнатото споразумение между Районната прокуратура и 43-годишния мъж, е окончателно.

Други от От страната и света

Разследват Юлиян Картофа с пътната помощ за присвоени коли, в разпит той говорил срещу Кандев (Обзор)

Главният секретар на МВР пита прокуратурата дали ползват осъждани за показания срещу него  Отговориха, че разследват АПИ, не служители на МВР Главният секретар на МВР Георги Кандев и бизнесменът

Борисов събира ГЕРБ в Пловдив за анализ на изборния срив и план за вдигане на партията (Обзор)

Лидерът избра да е депутат от Пловдив, за да влезе от София Лъчезар Иванов, а не джензито Петя Петкова Кметът на Стара Загора Живко Тодоров - отговорник за структурите

Асен Василев даде мандата на ДСБ, “Да, България” поиска коалиционно споразумение и вече без квоти в листите (Обзор)

Заради сегашните “дефицити” заговориха за вливане на трите формации в единна партия Манол Пейков остана извън парламента, акад. Денков вкара човек на ПП в София 20 депутатски места за “Демократична

Убиецът на Милен Цветков излиза от затвора

Само след една година След приспадане на ареста и добро поведение Кристиан Николов ще бъде свободен Убиецът на Милен Цветков - Кристиан Николов, излиза от затвора догодина, установи "България Днес"

Камери заснели инцидента с падналото от парапет дете, записите са предоставени на МВР

Столичната община оказва пълно съдействие на МВР. Записите от общинските камери, които са заснели инцидента, са предоставени на полицията. Това заявяват в позиция, изпратена до медиите

>