Работилницата около „Малтепе“ отваря врати и за възрастни (Снимки)

20.10.2023 11:50 24 часа Пловдив онлайн
Курсовете по грънчарство предизвикват сериозен интерес. Снимки: община Марица
Все повече хора се учат на грънчарство.

Работилницата на Културно-информационен център „Малтепе“ до с. Маноле отвори врати и за възрастни. Това съобщиха от община "Марица".  него доскоро се обучаваха обучаваха само хлапета  от детски градини и учебни заведения с образователни цели. Заради проявения голям интерес и многобройни заявки, творческата работилница започна работа и с възрастни, които желаят да посещават курсовете по грънчарство.

Занятията се провеждат на малки групи с до 10 участници.
„Творческата работилница на Културно-информационен център „Малтепе“ е предназначена за хората, които споделят страст към работата с керамика, каквито се оказа че има много“, коментира отговорникът на КИЦ „Малтепе“ Дияна Мачокова.
По думите й не е лесно да подчиниш глината, но под вещото ръководство на специалистите в Културно-информационен център „Малтепе“, това става възможно. Названието на курсовете е „От топката глина - до керамичното бижу“.
По време на уроците почитателите на грънчарството придобиват нови знания и умения, като в рамкате на две посещения всеки има възможност да измайстори произведение от керамика, според собствените си предпочитания и да украси дома си с творението си.
Работилниците за възрастни се провеждат по предварителен график, публикуван в профила на КИЦ „Малтепе“ във Фейсбук: Културно-информационен център „Малтепе“. Необходимо е предварително записване на телефон 0888400792.

Други от Регион

Кметът на Кричим, коалиционен партньор на Румен Радев, се отказа от парламента

Подаде заявление, че не желае да бъде депутат Един от коалиционните партньори на Румен Радев се отказа от мястото си в парламента. Това е Атанас Калчев - лидер на "Движение нашият народ" и кмет на

20-годишен е загиналият край Садово, блъснал го е камион

Младежът излязъл внезапно на пътното платно 20-годишен пловдивчанин е загиналият снощи в катастрофата край Садово, за която "24 часа" вече писа. Според получения след 22,30 ч

Блъснаха пешеходец на главния път край Садово, той почина

Пешеходец е починал, след като е бил ударен от кола край Садово, съобщиха от МВР. Инцидентът е станал около 22,30 часа вчера малко преди разклона за влизане в града

ГЕРБ остана с един мандат в Пловдивска област, Младен Шишков няма да е депутат

Има огорчение, но и облекчение, казва той  Симпатизанти настояват Борисов да се намеси и да оттегли Караянчева като депутат от този регион ГЕРБ остава само с един мандат в Пловдивска област и

Машинистите видели каруца да препуска към релсите край Певците, но било късно и 14-годишен загина

Водачът на талигата видял заобиколил спуснатата бариера Машинистите на пътническия влак, който на 2 юли м. г. блъсна каруца на жп прелеза край карловското село Певците и 14-годишно момче загина

>