Украинец ударил полицай в ресторант в "Кючук Париж", размина се с глоба

12.10.2023 22:15 Никола Михайлов
Полиция СНИМКА: Pixabay

Бил е задържан в ареста на Първо районно управление

Украински гражданин се размина с глоба в размер на 300 лв. за оскърбително отношение към органи на реда и граждани в ресторант в пловдивския кв. "Кючук Париж". 

На 8 октомври около 18,30 ч. в Първо районно управление е бил получен сигнал за чужденец, който се заяжда с клиентите в заведението, намиращо се на ул. "Скопие". На мястото били изпратени двама полицаи. С пристигането си те бързо установили мъжа, който се държал агресивно. Хвърлил найлонова торбичка на земята и когато единият униформен се навел, за да я вземе, го ударил с ръка в лицето. 

Наложило се полицаите да сложат белезници на чужденеца, но той оказал яростна съпротива - ритал, ръкомахал и псувал. Това продължило и в патрулния автомобил и се наложило служителите на реда да извикат подкрепление. 

Тъй като нарушителят не носил документи в себе си, екипът посетил адреса му. Съпругата му ги предоставила и станало ясно, че буйстващият мъж е украински гражданин. Той е бил задържан в Първо районно и му е съставен Акт за констатиране на дребно хулиганство. 

Пред Районния съд в Пловдив украинецът признал вината си и съжалил за стореното. След като се запознали с всички факти, магистратите преценили, че глобата от 300 лв. е най-справедливото наказание. 

Други от От Пловдив

23-годишен убил баща си, нарязал го и го изхвърлил до контейнер в Пловдив (Обзор)

Има данни, че е с психични проблеми Младеж на 23 години убил баща си, разфасовал го, а след това решил да се отърве от частите на трупа и ги изхвърлил в контейнер

Пловдивчанка, обвинена в търговия на стоки менте, се разболя, пропусна делото

Силвия Апостолова ще трябва да представи доказателство за това Влошено здравословно състояние стана причина да се отложи отново стартът на второто дело срещу пловдивчанката Силвия Апостолова

Обвиняем за убийство в кърджалийско село получи криза в съда в Пловдив, викаха линейка

Магистратите пуснаха Осман Садула под домашен арест 76-годишният Осман Садула от кърджалийското село Пепелище, обвинен в убийството на съсед, направи хипертонична криза в Апелативния съд в Пловдив и

22-годишен е задържаният за разчленения труп в "Тракия" на баща му

Отцеубийство се оказа случаят с разфасования труп, открит на 8 април в казаните за смет срещу блок 27 в пловдивския район "Тракия". Както съобщихме, днес беше задържан заподозрян за престъплението

Изборът на шеф на Окръжния съд в Пловдив зацикли, Розалия Шейтанова се отказа от надпреварата

ВСС откри нарушения в състоялото се общо събрание на магистратите, даде им указание да проведат ново Изборът на председател на Окръжния съд в Пловдив се отлага за 12 май

>