Френската актриса Анук Гринберг: Виждала съм Жерар Депардийо да посяга на жени

11.10.2023 21:48
Жерар Депардийо КАДЪР: Туитър/@questron7

Френската актриса Анук Гринберг казва в интервю за сп. "Ел", което ще бъде публикувано в четвъртък, че "всеки, който е работил с Депардийо, знае, че той посяга на жени", съобщи АФП.

Тя осъжда "оглушителното мълчание" от страна на филмовата индустрия и също така твърди, че е виждала актьора да "го прави" през 90-те години на миналия век.

Анук Гринберг е бивша партньорка на режисьора Бертран Блие, близък приятел на Жерар Депардийо. Тя иска по този начин да подкрепи актрисата Шарлот Арну, която познава добре и която казва, че е изнасилена два пъти в парижкия дом на актьора в края на август 2018 г. През 2020 г. Депардийо е обвинен в "изнасилване" и "сексуално нападение" в рамките на това разследване, пише БТА.

Срещу него има и показанията на 13 жени, които го обвиняват в сексуално насилие. Те са публикувани през април от новинарския уебсайт Mediapart. По време на тези разкрития парижката прокуратура съобщи, че "все още не е получила нови жалби". 

В началото на октомври Жерар Депардийо публикува отворено писмо, в което отрича обвиненията срещу него, осъжда "линчуването", организирано от "медийния съд". Той настоява, че не е "нито изнасилвач, нито хищник". "Никога, ама никога не съм злоупотребявал с жена", пише той.

"Когато той казва, че никога не е нападал жена, аз съм го виждала да го прави през цялото това време", казва Анук Гринберг, имайки предвид 90-те години, когато е била партньорка на Бертран Блие, и снимките с Депардийо на филма "Мерси, живот", излязъл на екран през 1991 г. "Виждала съм го да слага ръце върху ханша им, да ги докосва по гърдите и между краката, като през цялото време се шегува. Чувала съм го да говори по цял ден за формите им, за това как би искал да ги смуче цял ден и никой никога не е казал нищо", обвинява тя.

"Не ми беше спестена словесната му агресия", казва Анук Гринберг, която обяснява, че "двамата с Блие се възбуждаха взаимно от това да унижават жените и да се смеят над това. Екипът правеше намеци и се смееше, за да угоди на кралете. В този момент от живота ми нямах друг избор, освен да се смея със стадото, за да имам малко място", обяснява тя.

Анук Гринберг призовава да бъде нарушено мълчанието, за да бъде помогнато на Шарлот Арну, актрисата, която е подала жалба: "Шарлот е сама срещу всички и затова трябва да продължим напред като група, затова и излизам на светло".

Други от Възход и падение

Стари плакати на Мистер Сенко в изложба до НДК

Стари плакати на илюзиониста Мистер Сенко, предоставени от богатата колекция на журналиста Драгомир Драганов, ще бъдат показани в изложба в междупарковото пространство до НДК

Меган Маркъл предприе самостоятелно пътуване до Чикаго

Меган Маркъл е посетила самостоятелно Чикаго, за да присъства на специален семеен празник на сина на своя близка приятелка от колежа, на когото е кръстница, съобщава списание People

Мерил Стрийп за "Дяволът носи Прада 2": Имаше само един начин да се случи

Две десетилетия след премиерата на "Дяволът носи Прада 2", новината за продължението на култовия филм предизвика един основен въпрос сред феновете – защо точно сега

Честит рожден ден на Александра Николаева!

Макар и да изпълва крехка възраст, Александра Николаева е една от най-опитните редакторки на онлайн отдела на “24 часа”. И от погледа ѝ никога не убягват пресните политически интриги или

Честит рожден ден на Стела Димитрова!

Стела Димитрова е най-милото джензи, което може да си представи човек. И винаги с усмивка е готова да отметне всяка тежка задача. Защото знае, че от нейната работа зависи доколко ще са информирани 2

>