Договарят нови линии до летище Пловдив на борса в Истанбул

05.10.2023 17:22 24 часа Пловдив онлайн
Летище Пловдив

Възможностите за разкриване на нови авиолинии до летище Пловдив ще бъдат проучени на Световна авиационна борса за преговори между авиокомпании и летища. Тя ще се проведе между 15 и 17 октомври в Истанбул.

Участие в нея ще вземат изпълнителният директор на летище Пловдив Красимир Пешев и председателят на Съвета на директорите Дойчин Ангелов. Предвидени са срещи на ръководството на пловдивския аеропорт с 28 различни авиокомпании.

„По време на такива разговори обикновено които авиокомпаниите поставят въпроса за това какви стимули ще получат за разкриване на нова редовна авиолиния. За съжаление по-голямата част от общините, които членуват във Фонда за развитие на летище Пловдив, не са превели своите годишни вноски и това се превръща в хроничен проблем“, съобщиха от ръководството на фонда.

За тази година коректни са единствено общините Родопи, Хисаря и Чепеларе, които са внесли поетия от тях ангажимент, както и юридическите лица, които членуват във фонда.

Традиционно подобни стимули са от ключово значение за решението на авиокомпанията да разкрие нова редовна линия до конкретна дестинация.

През месец май 2022 година след възстановяване на дейността на Фонда за развитие на летище Пловдив и направен преглед беше установено, че приблизително 3 милиона лева са били невнесените вноски от общините за изминалия период от 8 години. С решение на Управителния съвет на Фонда от миналата година сумите са опростени. Бил е проведен разговор с кметовете, че е жизненоважно за развитието на летище Пловдив текущите вноски да бъдат внесени. Въпреки това не всички са откликнали.

По време на срещите на Световната авиационна борса са предвидени и разговори с други фондове за развитие на летища от Европа с цел обмяна на опит. Една от тях ще бъде с Фонда за развитие на летище Барселона, където благодарение на местните власти и бизнеса, са разкрити десетки авиолинии до различни точки на света.

Други от Регион

ГЕРБ остана с един мандат в Пловдивска област, Младен Шишков няма да е депутат

Има огорчение, но и облекчение, казва той  Симпатизанти настояват Борисов да се намеси и да оттегли Караянчева като депутат от този регион ГЕРБ остава само с един мандат в Пловдивска област и

Машинистите видели каруца да препуска към релсите край Певците, но било късно и 14-годишен загина

Водачът на талигата видял заобиколил спуснатата бариера Машинистите на пътническия влак, който на 2 юли м. г. блъсна каруца на жп прелеза край карловското село Певците и 14-годишно момче загина

Блъсната при маневра назад възрастна пешеходка в Асеновград прегазена два пъти

Апелативният съд потвърди 3-годишната условна присъда на Ахмед Бекир 74-годишната Найме Расимова от Асеновград, която почина, след като беше блъсната от кола в двора на сервиза на синовете си

ОИК-Пазарджик проверява новоизбран кмет дали си е прекратил фирмата

Общинската избирателна комисия в Пазарджик е започнала проверка дали кметът на Мало Конаре Дончо Цървуланов, който положи клетва като кмет на 12 март 2026 г

Тяло на млад мъж е намерено на пейка в Пазарджик

Тяло на млад млад е било намерено на пейка в Пазарджик. Сигналът е бил подаден от гражданин на телефона за спешни повиквания 112, потвърди говорителят на Областната дирекция на МВР в града Мирослав

>