Лятото не си отива, до 33° в Пловдив

24.09.2023 07:26 24 часа Пловдив онлайн
Високи ще са температурите в Пловдив в неделния ден.

Днес преди обяд над западната половина от страната облачността ще бъде разкъсана, около и след обяд – купеста и купесто-дъждовна, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. На места ще превали и прегърми. В крайните северозападни райони има условия за локални интензивни явления, възможни са и градушки. В източната половина от страната ще е предимно слънчево, сутринта на отделни места в крайните източни райони - с ниска облачност или мъгла. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток, привечер в северозападните райони временно ще се ориентира от северозапад. Преобладаващите максимални температури ще са между 30° и 35°, по-ниски по морския бряг, в Пловдив – около 33°, по-късно след обяд от запад ще започнат да се понижават.

Над планините в Западна България облачността ще е значителна, предимно купеста, след обяд и купесто-дъждовна. На места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. В планините на изток ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен, временно силен вятър от юг-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 26°, на 2000 метра - около 19°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на отделни места ще има ниска облачност или мъгла. Ще духа до умерен вятър от източната четвърт. Максималните температури ще са 23°-26°. Температурата на морската вода е 24°-25°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Други от Времето

В понеделник ще е облачно, с валежи от дъжд, на места значителни

През следващото денонощие ще бъде облачно. Ще има валежи от дъжд, значителни в Рило-Родопската област, съобщава Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ)

Облачна неделя ни очаква, в Пловдив - до 5°

В последния ден от уикенда ще е облачно и мрачно в цялата страна, сочи прогнозата на НИМХ. Сутринта в много райони в равнинната част ще е с намалена видимост и мъгла

Мъглива и студена събота ни очаква, до 3° в Пловдив

Днес на много места в равнините и низините ще се задържи мъгливо и облачно. Временно подобрение на видимостта ще има в часовете след обяд. На отделни места ще преръми

Проф. Рачев: Януари си отива топъл, в Пловдив до 13 градуса в понеделник

Отива си януари малко по–топъл от нормата и с валежи. В понеделник и четвъртък ще вали дъжд почти над цяла България, прогнозира климатологът професор Георги Рачев пред БиТиВи

Меко - до 13°, през почивните дни, но с облаци в планините

В понеделник и вторник ще е дъждовно и ветровито, в четвъртък с усилване на вятъра ще проникне по-влажен и студен въздух Минималните температури в населените места в петък ще бъдат от -5 до 1 градус

>