Венко Сабрутев: Протестират защото искат олиото да стане 10 лв./литър, а хлябът - 5 лв.

20.09.2023 11:15
Венко Сабрутев КАДЪР: БНТ

"Днешният протест е защото искат олиото да стане 10 лв/литър, а хляба 5 лв. Няма да го допуснем!", написа по повод стачката на земеделците Венко Сабрутев от ПП-ДБ във фейсбук профила си.

На днешното си заседание правителството ще отпусне още 63 милиона лева компенсации на земеделците. След като 150 милиона бяха отпуснати преди седмици за тях, до 30 септември ще бъдат изплатени и останалите компенсации за повишените разходи за производство вследствие на войната в Украйна.

Земеделските производители останаха в стачна готовност заедно с тежката техника, която докараха на входа на София вчера. След 4 часа преговори с правителството и още толкова в спорове между браншовите организации - инициаторите на протеста заявиха, че днес ще стане ясно дали продължават с протестните действия или не.

Близо 600 трактора останаха на входа на столицата през целия ден вчера, а ресорният министър отиде при недоволните,

Други от От страната и света

Певицата Татяна: Загубих баща си, краят беше наистина зловещ

Бащата на фолкпевицата Татяна издъхва в пловдивска болница, а изпълнителката алармира в социалните мрежи за брутално отношение към него. Вижте целия пост на Татяна: Искам да изкрещя към цялата

Калоян Паргов: Спасяването на българските евреи е лъч надежда в мракобестите години на нацизма в Европа

Спасяването на българските евреи е лъч надежда в мракобестите години на нацизма в Европа. Това каза Калоян Паргов пред Паметника на спасението на българската еврейска общност

Електронното министерство започва тестване на машините за изборите

Министерството на електронното управление започва тестването на машините за гласуване. Днес в сградата на министерството бяха изтеглени номерата на машините

Министърът на отбраната на САЩ: Днес ще бъдат нанесени най-интензивните удари срещу Иран

Министърът на отбраната на САЩ Пийт Хегсет заяви, че днес ще бъдат нанесени най-интензивните удари по Иран от началото на кампанията, предаде Ройтерс, цитирана от БТА

Марин Малчев встъпи в длъжност като районен прокурор на СРП

Днес, 10.03.2026 г., на официална церемония в Софийската районна прокуратура Марин Малчев встъпи в длъжност административен ръководител - районен прокурор на Софийска районна прокуратура (СРП)

>