Опасно свлачище в Ахтопол застрашава местни и туристи

11.09.2023 08:02
Опасно свлачище в Ахтопол застрашава местни и туристи Кадър; бТВ

Наводнението по Южното Черноморие активизира опасно свлачище в Ахтопол. Местни жители  се притесняват срутване на къщите им.

Падащата земна маса се намира на крайбрежната улица в Ахтопол. След проливните дъждове тя  се разраства.

„Всяка година се земната пласт се смъква малко по малко. Най-много се страхуваме, че минават много хора лятото. Нещо трябва да се случи и тогава да се вземат мерки“, казва Ангелина Николова, която живее в близост. 

Местните са сигнализирали институциите още преди три години. 

„Подадохме сигнал към министерството, а те към община Царево. Дойдоха, разгледаха ситуацията, но няма никакъв резултат. Подали сме втори сигнал, очакваме да се самосезират институциите и да направят нещо по въпроса. Изключително опасно е, трудно е да се минава, вследствие на дъждовете обстановката се усложни, но този проблем е от години. Трябва да се направи укрепване, опасяваме се, че може да има жертви“, казва Огняна Илиева пред бТВ.

Още преди 2020 г. регионалното министерство отправя препоръки към общината да засади подходяща растителност и да заздрави свлачището.

„Взимали сме отношение, но през 2020 г. положението беше по-различно. В момента имаме локализирани четири свлачища от тази страна и едно от северната страна на града“, каза кметът на Ахтопол.

По думите му ще бъдат потърсени специалисти, за да бъде решен проблемът, но това зависи от няколко институции, сред които регионалното министерство.

Други от От страната и света

Откраднаха над 100 хил. вро от жилище в Банско

Откраднаха над 100 хил. вро от жилище в Банско. Във вторник жител на гр. Банско е съобщил, че между 08:45 часа и 10:30 часа на същия ден е извършена кражба на голяма парична сума от обитавания от

Измамиха 88-годишен в Перник да даде 4 800 лв. за прахосмукачка

88-годишен мъж от Перник беше измамен да плати 4 800 лв. за прахосмукачка, съобщиха от полицията. Случаят е от 20 януари, когато възрастният мъж се придвижвал пеша към хипермаркет

Задържаха италианка за кражба на вещи за над 4000 евро от магазин на летището в София

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност жена с италианско гражданство за кражба на вещи от магазин на летище „Васил Левски". Събраните до момента доказателства сочат

И при окончателното гласуване БСП ще подкрепи сканиращи устройства

БСП е против въвеждането на новите сканиращи машини за броене на бюлетини още на тези избори, но все пак ще подкрепи купуването им в пленарната зала при окончателното второ гласуване

ICE задържаха за 3 месеца българин, отишъл твърде близо до границата със САЩ

Той бил на почивка в Квебек, когато по погрешка се е озовал на канадско-американската граница Бил е задържан и прехвърлян в 10 различни центъра на ICE в седем щата Държан е с окови на ръцете и

>