Жена, евакуирана от къмпинг "Арапя": Молехме се на Господ да останем живи

06.09.2023 08:22
Надежда Йорданова КАДЪР: БНТ

Преживяхме огромен кошмар, такава вода не съм виждала никога през живота си. Това разказа пред БНТ Надежда Йорданова, чието семейство беше евакуирано от водното бедствие на къмпинг "Арапя".

Молехме се на господ да останем живи. Водата стигаше до кръста. Размина се, дойде пожарната, евакуираха ни със съпруга ни, сина ми и домашния ни любимец.

По думите ѝ около 10:30 ч. са закусвали, а в рамките на час водата значително се е повишила. Придошлата вода е наводнила семейния автомобил

Службите и държавата реагират докрай, каквото можеше да се направи. Притеснявах се от състоянието на язовирите край Лозенец. Това заяви Ясен Козев, председател на "Музикаутор".

Призова да не се спекулира с говорене по темата.

Имаме нужда хората да мислят с добро сърце за нас, коментира още Ясен Козев.

Драго Владов коментира, че е щастливо съвпадение водното бедствие да не се случи през нощта, тъй като тогава щетите са щели да бъдат много по-големи.

На "Арапя" е имало много каравани в дерето на реката, които са били отнесени в морето от придошлата вода.

Други от От страната и света

АПС: Въпросът не е дали, а кога правителството ще падне

И депутатите от Алианса за права и свободи на Ахмед Доган са се подписали под вота на недоверие на ПП-ДБ. "Очакваме, че ще успее, защото са достатъчни основанията за това"

Защитата на Благомир Коцев оспорва паричната гаранция от 200 хил. лева

Защитата на освободения под парична гаранция от 200 хиляди лева, събрани чрез дарения, кмет на Варна Благомир Коцев оспорва санкцията. Варненски окръжен съд информира в петък сутрин

23 грама амфетамин са открити у млад мъж от Монтана

23 грама амфетамин са открити у млад мъж от Монтана, съобщават от полицията. На 4.12.2025 г. в сектор „Противодействие на криминалната престъпност" при ОДМВР-Монтана е получен сигнал, че 27 г

Велислава Делчева сезира БНБ за проблеми с достъпа до стартовите комплекти с евромонети

Омбудсманът Велислава Делчева изпрати писмо до подуправителя на Българската народна банка Радослав Миленков по повод жалби на граждани относно начина, по който търговски банки продават стартовите

КМГ: За пета поредна година Китай е на първо място по офшорна вятърна енергия

Глобалният съвет за вятърна електроенергия представи своя Доклад за глобалната индустриална верига за производство на офшорна електроенергия, съобщи КМГ. Според документа до края на септември 2025 г

>