Няколко часа разпитваха Божков, той запазил мълчание

25.08.2023 22:57
Извеждат арестувания Васил Божков Снимка: Велислав Николов

Няколко часа разпитваха Васил Божков в Софийската градска прокуратура. Той е запазил мълчание при разпитите. 

Не е ясно дали ще бъде поискан арест, твърди адвокатът му.

След като пристигна в София, Васил Божков беше задържан на Летище София и отведен в следствения арест на „Г.М. Димитров”, а след това и прегледан в МВР болница. Той обаче не е пожелал обстойни прегледи, затова процедурата там е приключила бързо.

В Софийската градска прокуратура са му били повдигнати обвинения. Той е запазил мълчание при разпитите. Става въпрос за евентуални престъпления, свързани с убийства и с атентата срещу Алексей Петров през 2015 г.

Все още не е ясно каква мярка ще му бъде наложена, може и да не е задържане зад решетките, смята защитата му.

Решението точно днес Божков да се прибере, адвокатът му Георги Гатев определи като случайност, но не се изговори в прав текст кои са „бухалките”, за които по-рано Божков писа във Facebook профила си.

„В момента само му предявиха постановленията за привличане като обвиняем. По едно от делата, което го наричаме криминално - там са случаите с криминалните престъпения, и другото е във връзка с хазарта.”, заяви Георги Гатев.

„Колегите обещаха, че още утре ще се опита да внесат делата за разглеждане в съдебно заседание с оглед определяне на мярка”, каза адвокат Гатев.

„По принцип не дава обяснение. Възползвал правото сега да не дава обяснение, но в по-късен етап самият той ще прецени дали да даде, или не”, заяви Гатев.

Други от От страната и света

КЗК се срещна с Асоциацията на българските търговци, производители, вносители и превозвачи на горива

Ръководството на Комисия за защита на конкуренцията (КЗК) проведе работна среща с представители на Асоциацията на българските търговци, производители, вносители и превозвачи на горива

В ОУ „Васил Априлов“ в Русе откриха модерен STEM кабинет по природни науки в Деня на Земята

В Международния ден на Земята в ОУ „Васил Априлов" в Русе беше открит нов STEM кабинет по природни науки, създаден да развива интереса към науката и практическите умения на учениците

Министър Найденов провери основния ремонт на Дунав мост при Русе

Основният ремонт на Дунав мост при Русе се изпълнява в срок. Това докладва техническият ръководител на обекта пред министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов

Столична община ще изгради панорамна площадка на Копитото

Столичната община и Министерството на земеделието започват съвместна работа по подобряване на условията за пешеходен туризъм и отдих на територията на Природен парк „Витоша"

Илияна Йотова: Обществените медии са активни участници в демократичните процеси

Илияна Йотова: Обществените медии не са безмълвни регистратори на събитията, а активни участници в демократичните процеси Качествената журналистика се прави от смели журналисти, но и с ресурси

>