Веселин Дошков: Спирам всички рейсове, не ми плащат

24.08.2023 11:21 24 часа Пловдив онлайн
Веселин Дошков

Да вземе да си изпълнява курсовете в Пловдив и областта вместо да плаши, реагира зам.-кметът Тодор Чонов

Закана да преустанови курсовете по междуселищните и градските линии в Пловдив отправи шефът на "Хеброс бус" Веселин Дошков. Той се зарече това да стане днес следобед.

Чакал община Пловдив да му преведе 463 000 лева, които държавата отпуснала за подпомагане на междуселищния транспорт по 11-о постановление на Министерския съвет.

"Фактурите са пуснати, стоят и чакат в общината. А те лъжат, че ще ги преведат. Това са заплати и ваучери на хората, които чакат", допълни Дошков. По думите му община Пловдив разпределя средствата и за междуселищните линии, които той обслужва. Те са по направленията Марково, Храбрино, Голям чардак, Панагюрище, Карлово, Хисаря и др.

"Ще спра междуселищните превози, но колегите от градския транспорт също ще преустановят, защото хората си чакат парите. Хората от цяла България си ги получават ритмично, само тук всичко става със скандали", гневен е управителят на "Хеброс бус".

Зам.-кметът по транспорта Тодор Чонов увери, че след обстойни проверки за извършената работа днес парите са наредени и след обед ще постъпят в сметките на дружеството.

"Вместо непрекъснато да плаши, да вземе да си изпълнява курсовете, тъй като и хората в Пловдив и в областта са потърпевши от неговата дейност", коментира Чонов.

Други от От Пловдив

Футболистът Тодор Тимонов - на свобода срещу 500 евро

Резултатите от химическата проба ще кажат дали е шофирал и с наркотици освен алкохол На свобода срещу 500 евро Районният съд в Пловдив е пуснал под гаранция футболиста Тодор Тимонов

Почина операторът Тодор Даскалов, заснел част от историята на Пловдив

Колегиален, сърцат, изключителен човек. Това може да се каже за Тодор Даскалов, дългогодишен оператор в БНТ–Пловдив, който днес ни е напуснал на 75 години

22-годишният от "Тракия" убил баща си с кухненски нож в шията, дни наред изхвърлял части от тялото му

По-възрастният изпил литър алкохол, по-младият - около 200 грама, и се скарали за дистанционното на телевизора 22-годишният младеж, обвинен в убийството на баща си в апартамент в пловдивския район

Протест затваря ключово кръстовище в Пловдив, променят маршрута на пет автобусни линии

Хора недоволстват срещу строителството на дигата на р. Марица Кръстовището на бул. "България" с ул. "Динко Дерменджиев" до строителен хипермаркет "Алати" в Пловдив се затваря за движение на моторни

Битов скандал след употреба на алкохол станал причина син да убие и разчлени баща си в "Тракия"

Двамата заживели заедно по-малко от месец преди това, карали се често Обвиняемото лице е дало обяснения по случая, които кореспондират със събрания доказателствен материал

>