Задържаха мъжа, пребил приятелката си с лопата и летва

21.08.2023 16:50
Задържаха мъжа, пребил приятелката си с лопата и летва в Пордим СНИМКА: Pixabay

Задържан е 24-годишен мъж, обявен за общодържавно издирване заради нанесен побой на жена в условията на домашно насилие, съобщават от Районната прокуратура в Плевен.

За случая бе съобщено преди дни от Областната дирекция на МВР в Плевен. От там посочиха, че на 16 август е получен сигнал в Първо районно управление в Плевен от 20-годишна, която заявила, че в дома ѝ в град Пордим мъжът, с когото живее на семейни начала, ѝ е нанесъл побой с метална лопата и дървена летва.

В хода на разследването е разпитана пострадалата жена и е освидетелствана в Катедра по съдебна медицина в Плевен. Назначена е съдебно-медицинска експертиза, разпитани са свидетели.

Предприети са незабавни оперативно-издирвателни мероприятия за установяване на сочения за извършител - А.М., на 24 години. Извършени са претърсвания на адреси с цел издирването му. Мъжът е открит на 18 август от полицията, добавят от прокуратурата.

А.М. е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор от Районна прокуратура-Плевен. Предстои внасяне на искане в съда за вземане на мярка за постоянно задържане под стража. Разследването по делото се продължава под наблюдението на плевенската прокуратура.

От полицията в Плевен днес съобщиха за още един случай на домашно насилие. Задържан е 59-годишен, който на 17 август вечерта е нанесъл побой над жена на 53 години в частен дом в село Опанец. Пострадалата е освидетелствана от съдебен лекар. Тя е разпитана и е насочена от полицейските служители за съдействие и подаване на молба до Районния съд в Плевен за издаване на незабавна заповед за защита от домашно насилие. Заради нанесения побой над жената 59-годишният е задържан с полицейска мярка. По случая е образувано досъдебно производство.

Други от От страната и света

ЕС пред конфликт с Тръмп заради балкански газопровод

Брюксел е отправил предупреждение към лидерите на Босна и Херцеговина ЕС е пред конфликт с Доналд Тръмп, след като се опита да забави възлагането на доходоносен договор за балкански газопровод на

Министър спира сделка – вместо луксозен хотел за Вълка хижа на Витоша става зелено училище (Обзор)

Друг имот в Копривщица бил продаден за 100 000 евро, а струвал три пъти повече Хижа “Ведра” в подножието на ски писта “Лалето” на Витоша е била напът да бъде продадена за около 1 млн. лева

Нов старт на депозитната система – първо с пластмаса и метал, после може и стъкло

България прави пореден опит за въвеждането на задължителната депозитна система за опаковки от напитки. Тя трябва да обхване цялата страна и да важи за всички пуснати на пазара напитки

Цените на петрола скочиха с повече от 5%

Цените на петрола скочиха с повече от 5% днес, признак за безпокойство на пазарите заради обстановката в Близкия изток, след като в Техеран отекнаха експлозии

Правосъдният ексминистър Георги Георгиев излиза от политиката - не нея, а правото приема за професия (Обзор)

Остава в юридическия екип на ГЕРБ Бившият правосъден министър в кабинета на Росен Желязков Георги Георгиев се отказа от депутатското си място. Той бе втори в листата на ГЕРБ в Пловдив след лидера

>