Христо Стоичков инспектира строежа на спортен комплекс в Пловдив (Снимки)

18.08.2023 19:00 24 часа Пловдив онлайн
Христо Стоичков и зам.-кметът на Пловдив Георги Титюков.
Мястото, където се изгражда спортния коплекс.
Схема на спортния комплекс.

Великият  български футболист Христо Стоичков и зам.- кметът на Пловдив  по спорт, младежки дейности и социална политика и Георги Титюков инспектираха днес новостроящия се спортен комплекс в дворовете на Английската и Руската гимназии в града.

 Доволен от видяното Камата се зарадва, че на бъдещите тренировъчни игрища ще могат да тренират не само възпитаниците на двете училища, но и децата от детско-юношеската школа на футболен клуб “Марица”.

 Изпълнителят на проекта пое ангажимент първият етап от проекта да бъде готов до 15 октомври 2023 г. Това включва две игрища със стандартен размер на голям футболен терен, едното от които ще бъде с естествена тревна настилка, а другото - с изкуствена, три малки футболни игрища, както и три многофункционални игрища за хандбал, волейбол, тенис на корт, баскетбол и фитнес на открито.

 Предстои община Пловдив да обяви процедура за проектиране на втория етап от строителството на комплекса, в който ще бъдат изградени още едно голямо футболно игрище, лекоатлетическа писта с дължина 400 м, няколко лекоатлетически съоръжения, игрище за футбол и волейбол на пясък, амфитеатър и спортна зала за децата от Английската гимназия. .
 На 26  декември 2022 г. носителят на Златната топка за 1994 година Христо Стоичков направи символичната първа копка на новия спортен комплекс. Тогава той припомни, че е започнал да тренира именно на старите игрища на това място и заяви, че е особено доволен от стартирането на подобни проекти, защото само така се създават велики спортисти, с които да се гордеем.

Други от Футбол

ЦСКА изтръгна 2:1 от "Локо" (Пд) в добавеното време

ЦСКА записа седма поредна победа в първенството след дузпа в добавеното време, вкарана от Леандро Годой. Тя бе дадена след преглед на ВАР за игра с ръка

Любослав Пенев започва имунотерапия срещу рака (обзор)

За втори път в рамките на няколко дни българският футбол се обедини след новината за здравословното състояние на Любослав Пенев. Миналата седмица всички бяха разтърсени от инсулта на Борислав

"Ботев" (Пд) обяви новия си спортен директор

Иван Цветанов е новият спортен директор на "Ботев" (Пловдив), обявиха от клуба. Специалистът се завърна на работа при "жълто-черните" през това лято, като първоначално бе директор на школата на

След половин век български отбор пак вкара 3 гола на испанци - "Лудогорец" - Селта 3:2

Футболният доминатор у нас през последните 14 сезона "Лудогорец" победи с 3:2 испанския "Селта" в петия кръг на основната фаза на Лига Европа. За последно български отбор е вкарвал три и повече гола

ЦСКА превъзмогна куп пропуски, включително и от дузпа, но обърна "Ботев" (Пд)

"Канарчетата" загубиха след гол в добавеното време ЦСКА превъзмогна един куп пропуски, включително и от дузпа, но успя да обърне "Ботев" (Пловдив) в София с гол в добавеното време на Леандро Годой за

>