Пиян украинец събори с камион част от ГКПП-Кардам

15.08.2023 12:54 Дияна Райнова

Камион с прикачено ремарке, управляван от украински гражданин, събори съоръжение на ГКПП-Кардам, водачът се оказа с 2,51 промила алкохол, съобщават от Областната дирекция на МВР-Добрич.На 14 август, около 23:50 часа е получено съобщение за възникнало пътнотранспортно произшествие на територията на ГКПП-Кардам. На място е установено, че, при изчакваща опашка от товарни автомобили за преминаване на граничния пункт, камион „ДАФ“ с прикачено полуремарке, управляван от 41-годишен украински гражданин, прави опит да изпревари опашката и поради движение с несъобразена скорост се удря във съоръжение за отчитане и измерване на радиация, намиращо се на територията на граничния пункт.

Нанесени са значителни материални щети. При последвалата проверка за употреба на алкохол на водача на товарния автомобил, цифровата индикация отчита наличието на 2,51 промила. Задържан е за срок от 24 часа. Предстоят допълнителни процесуално следствени действия под ръководството на прокуратурата.

Други от От страната и света

Дясна партия с “Демократична България” ще затвори ПП в 6-7% – не го иска, вместо това допусна 2 групи в парламента (Обзор)

За единен кандидат за президент Денков публично назова премиера Гюров Вместо за сливане в единна политическа формация на “Продължаваме промяната”, “Да, България” и “Демократи за силна България”

1 527 000 работят за заплати, които не им стигат да живеят нормално (Графика, обзор)

329 евро на месец са нужни за храна на един работещ България е на първо място в ЕС по ръст на реалните доходи с впечатляващо увеличение от 37,4%, а Франция

In memoriam: Талантливият вестникар Ивайло Данаилов, който превеждаше Кисинджър

Един добър човек си отиде на 67 г., беше запомнящо се перо в "168 часа" На 67 години в неделя почина Ивайло Данаилов, талантлив журналист и преводач. Новината за кончината му съобщи в емоционален

Вижте как арестуват дилър в София от птичи поглед (Видео)

Дилър на наркотици бе задържан при акция на полицията в столичния кв. "Бъкстон", а читатели на "24 часа" изпратиха кадри от задържането му.  На клипа, сниман от високо

Дъщеря и внучки бетонирали починал мъж в двора, за да вземат пенсията и имота му (Обзор)

Три жени тайно погребали в двора на къщата му починал възрастен мъж, за да получават пенсията му почти две години и да се разпореждат с имота му, който бил продаден, но с условие да го ползва

>