Валежи, гръмотевици и градушки в части от страната тази вечер

07.08.2023 13:14
Снимка: 24 часа

Нова валежна обстановка се очаква в края на деня. Причината – пореден студен фронт. Но в следобедните часове ще бъде слънчево, ветровито, с максимални между 26° и 31°, в София - около 27°, в Пловдив 32°. Привечер ще завали първо в Северозападна България, а през нощта валежи и гръмотевици ще има на много места в западната половина от страната, по-значителни, придружени от гръмотевични бури и локални градушки в северозападните и планинските райони на Централна България.

Утре валежната зона ще се премести над Източна България, а над западните райони ще бъде слънчево. Максималните температури още ще се понижат и ще бъдат между 23° и 28°, в София - около 22°, а вятърът ще създава усещането за още по-хладно от действителното време.

По Черноморието превалявания и гръмотевици ще има главно по северното крайбрежие. Ще духа до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са между 26° и 29°. Температурата на морската вода е 25°-26°, а вълнението на морето ще е 2-3 бала, предаде БНТ. 

Валежи от дъжд се очакват и в планините, а по най-високите части на Рила и Пирин - и от слаб сняг. В отделни райони – главно в Централна Стара планина валежите ще са значителни по количество. Ще духа умерен северозападен вятър.

През следващите дни отново ще бъде предимно слънчево, с вероятност за следобедни превалявания в четвъртък, а максималните температури бавно ще се повишават.

Други от Времето

Синоптик: От сряда започва нова валежна вълна на Балканите, температурите ще се понижат

През почивните дни ще има много слънчеви часове на Балканите с температури над 20 градуса Днес в София има слънце. В Северна България също е слънчево

Валежите спират, пробива слънце и 16 градуса в Пловдив

Утрото е дъждовно, но слънцето днес ще се покаже между облаците в Пловдив, сочи прогнозата на НИМХ. Минималните температури са около 7 градуса, в София - около 3°

Априлски сняг покри проходите "Превала" и "Пампорово" (Снимки)

Сняг покри проходите "Превала" и "Пампорово".  Снимки и видеа в социалните мрежи показват, че има сериозна покривка по пътните настилки. Засега не затруднява движението през проходите Превала

Облачно и дъждовно остава времето днес, в Пловдив - до 13°

Преобладаващите минимални температури днес ще бъдат между 4° и 9°, в Пловдив– около 8°. През деня облачността ще е предимно значителна и на места ще има валежи от дъжд

Лоши са условията за туризъм в планините - облачно, мъгливо и дъждовно

Лоши са условията за туризъм в планините. Това съобщиха  от Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст. Времето е облачно, мъгливо, с температури във високите части на планините около

>