"Гледки за споделяне": Големи връх и архитектурен резерват "Боженци" - конкурс на "24 часа"

03.08.2023 19:26
Големи връх Снимка: Бисер Янакиев
Архитектурният резерват “Боженци” Снимка: Бисер Янакиев
Карта как да стигнем с кола до Големи връх от село Ерул.
Карта как да стигнем с кола до архитектурния резерват “Боженци” в село Боженци.

Той слиза от колата преди няколко години и обикаля планините пеша

Залез, малко след проливен летен дъжд, от първенеца на Ерулската планина - Големи връх, както и архитектурният резерват “Боженци” са любими кадри на Бисер Янакиев.  

Ерулската планина е до едноименното село, а до Големи връх има приятна пътека, изградена и поддържана от Трънското туристическо дружество, което прави безплатни походи до тези впечатляващи точки. 

А за Бисер “Боженци” е “едно от най-красивите места с автентична архитектура”. Сред причините според него е, че “никъде в селото няма опънати кабели”. 

За да участвате и вие в конкурса “Гледки за споделяне”, изпратете ни на 24ojivlenie@24chasa.bg кадри на живописни според вас места в България с кратко описание. А най-красивите ще се появят на сайта 24chasa.bg.

Чии са най-красивите кадри - очаквайте на 15-ти септември

За най-добрите фотографи - уикенди в красиви точки на България

Други от Възход и падение

Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери

Носителят на "Оскар" Джеймс Камерън вече е в елитната компания на режисьорите милиардери в Холивуд, съобщи "Варайъти", позовавайки се на публикация в сп. "Форбс"

БАН присъди своята годишна награда „Съживено наследство“ на скулптора Георги Чапкънов

Институтът за изследване на изкуствата към Българската академия на науките (БАН) присъди своята годишна награда „Съживено наследство" (Animated Heritage) за особен принос в творческата интерпретация

На 16 декември рожден ден имат

Стоян Ставрев, управител на “Българска консултантска организация” ЕООД, член на УС на КРИБ Проф. д-р Бисер Славков, финансист, член на УС на Централна кооперативна банка Борислав Сандов

Парцалев сбъдна мечтата си – “изигра” Дон Кихот, а Лили Иванова – своята: да пее за великия актьор

Георги Парцалев сбъдна мечтата на живота си, макар и посмъртно - да изиграе ролята на Дон Кихот. Стана възможно благодарение на холографската техника, която оживи образа му в зала 1 на НДК

Веселин Маринов и Любо Нейков гости в новогодишното шоу на БНТ

БНТ прави спектакъл в три части за новогодишната вечер. Започва със “Сватбарски мераци”, в което ще пеят Николина и Мария Чакърдъкови, Гуна Иванова и нейните внучки, Глория

>