Втори протест в Добрич днес в подкрепа на Дебора от Стара Загора

01.08.2023 14:59 Дияна Райнова
Протестът в Добрич вчера. Снимка: Авторът

И днес в Добрич ще се проведе мирен протест в подкрепа на 18-годишната Дебора от Стара Загора, която стана жертва на бруталното отношение на нейния приятел, който я наряза с макетен нож,. съобщават неговите организатори Камелия Тодорова и Преслав Нейчев.. Началният час е 16:45 , а мястото е пред Съдебната палата в Добрич. Продължителността на протестните действия е 1 час.

В мирното шествие в понеделник в подкрепа на пострадалото момиче от Стара Загора участваха над 200 добричлии, предимно млади хора. Те изминаха с вдигнати плакати пътя от Съдебната палата до областната администрация, като заклеймиха насилието. "В България доживотна присъда има само жертвата", гласеше един от плакатите.

При протестиращите слезе областният управител Йорданка Костадинова. „Не говоря като областен управител, затова се смесих с гражданите. Аз съм майка на три деца и не мога да си представя такава трагедия да сполети някое от тях. Моята кауза, докато бях народен представител, беше България да има повече деца, за подпомагане на младите семейства, които не могат да имат деца, тя остава и сега. Не мога да си представя семейство, което е чакало 20 години да има дете, минало е през десетки административни и медицински процедури, след още 18 години да му се стовари такова нещастие. Съпричастна съм с момичето и родителите му. Надявам се, че промяната в правосъдната система у нас най-после ще се случи”, каза Костадинова. 

Голямо табло беше поставено пред областната управа. Апелът беше всеки да напише послание до пострадалото момиче. 

Други от От страната и света

Киксбоксьорът Атанас Димов е "Спортист на годината 2025 - Пазарджик"

Община Пазарджик отличи най-изявените си спортисти за 2025 година – личности, които с талант, постоянство и силен характер донесоха престиж и гордост за града на национално и международно ниво

Фейсбук страницата на US посолството в София няма да бъде редовно обновявана

"Поради прекъсване на финансирането тази Фейсбук страница няма да бъде редовно обновявана, с изключение на спешна информация за безопасност и сигурност"

Продължава да се търсят учители в Добричко

Продължават да се търсят учители в бюрата по труда в област Добрич, сочат всекидневните им справки. След най-често търсените са учители по математика, физика, информационни технологии

Мансарда с фитнес зала е новият дом на папа Лъв XIV

Новата резиденция е изключително семпла, гледа навътре към Ватикана и гарантира дискретност След като папа Франциск разчупи вековна традиция, избирайки да живее в кардиналския хотел „Санта Марта"

1,3 млн. евро за преустройство на Дома за стари хора в Гоце Делчев

Близо 1,3 млн. евро ще бъдат вложени в ремонт и преустройство на Дома за стари хора в Гоце Делчев. Парите са осигурени по Националния план за възстановяване и устойчивост

>