"Гледки за споделяне": Седемте рилски езера - конкурс на "24 часа"

31.07.2023 21:11
Езерото Бъбрека - третото от Седемте рилски езера Снимка: Светла Василева
До Седемте рилски езера се стига с лифт, който се намира близо до Паничище. С него се стига до горната станция на лифта при хижа "Рилски езера".
Част от Рибното езеро, което е шестото, а край него се намира хижата “Седемте езера” Снимка: Светла Василева
Т.нар. балансирани камъни, подредени един върху друг Снимка: Светла Василева

Августовският проект на “24 часа” е за всички, които снимат вдъхновяващо

Красотата на Седемте рилски езера, запечатана в кадър от нашата читателка Светла Василева, е в днешните снимки за конкурса “Гледки за споделяне”.

Единият от фотосите е на езерото Бъбрека - третото от Седемте езера, а името му идва от формата, наподобяваща бъбрек или бобено зърно. Другият кадър показва част от Рибното езеро, което е шестото, а край него се намира хижата “Седемте езера”. Третата снимка е на т.нар. балансирани камъни, подредени един върху друг.

“Фотографиите са направени на 30 юни с мобилен телефон”, ни пише Светла Василева. 

За да участвате и вие в нашия конкурс “Гледки за споделяне”, изпратете ни на 24ojivlenie@24chasa.bg кадри на живописни според вас места в България с кратко описание. А най-красивите ще се появят на сайта 24chasa.bg.

Идеята е да насърчим читатели и фенове да използват смартфона за нещо вдъхновяващо.

Очаквайте какви ще са наградите.

Други от Възход и падение

Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери

Носителят на "Оскар" Джеймс Камерън вече е в елитната компания на режисьорите милиардери в Холивуд, съобщи "Варайъти", позовавайки се на публикация в сп. "Форбс"

БАН присъди своята годишна награда „Съживено наследство“ на скулптора Георги Чапкънов

Институтът за изследване на изкуствата към Българската академия на науките (БАН) присъди своята годишна награда „Съживено наследство" (Animated Heritage) за особен принос в творческата интерпретация

На 16 декември рожден ден имат

Стоян Ставрев, управител на “Българска консултантска организация” ЕООД, член на УС на КРИБ Проф. д-р Бисер Славков, финансист, член на УС на Централна кооперативна банка Борислав Сандов

Парцалев сбъдна мечтата си – “изигра” Дон Кихот, а Лили Иванова – своята: да пее за великия актьор

Георги Парцалев сбъдна мечтата на живота си, макар и посмъртно - да изиграе ролята на Дон Кихот. Стана възможно благодарение на холографската техника, която оживи образа му в зала 1 на НДК

Веселин Маринов и Любо Нейков гости в новогодишното шоу на БНТ

БНТ прави спектакъл в три части за новогодишната вечер. Започва със “Сватбарски мераци”, в което ще пеят Николина и Мария Чакърдъкови, Гуна Иванова и нейните внучки, Глория

>