Oставиха в ареста мъж с 18 присъди, унищожил вещи на съсед

29.06.2023 22:40 Камелия Александрова
Темида

Окръжен съд – Монтана потвърди определение на Районен съд – Монтана, с което е наложена мярка за неотклонение “Задържане под стража“ на 44 годишен жител на село Долна Кремена, община Мездра.

Според документите по делото през нощта на 15 срещу 16 юни т. г. обвиняемият И. С. Р. след злоупотреба с алкохол се нахвърлил с дървен кол върху оградата на съседа си Г. В. П., счупил дървена табела с името на собствениците и повредил част от метална порта.

След подаден сигнал за инцидента И. С. Р. е бил задържан и срещу него е образувано досъдебно производство за престъпление против собствеността – противозаконно унищожаване или повреждане на чужда движима или недвижима вещ - деяние, за което законът предвижда до 5 години „Лишаване от свобода“.

Според оценъчна експертиза нанесените щети са на стойност 500 лева, а според събраните доказателства престъплението е било извършено в състояние на силно алкохолно опиянение – след употреба на 1 литър ракия и 5 литра бира. Поради отводи на прокурорите от съдебен окръг Враца, делото за мярка за неотклонение на задържания е изпратено в Районна прокуратура – Монтана.

Със свое определение от 20 юни т. г. РС – Монтана е наложил най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“ на И. С. Р. Определението е обжалвано от обвиняемия и защитата му с мотиви, че нанесената щета е завишена от съдебно-оценителната експертиза, обвиняемият е с постоянен адрес и няма опасност да се укрие и трябва да се грижи за семейството и двете си деца.

След като се запозна с документите по делото и изслуша представителя на прокуратурата, обвиняемия и защитника му Окръжен съд обяви за неоснователна жалбата и потвърди определението на Районен съд. Налице са достатъчно данни, че обвиняемият е съпричастен към извършеното престъпление, съществува и реална опасност той да извърши ново престъпление, тъй като според свидетелството му за съдимост, е осъждан 18 пъти досега, а деянието, за което е привлечен като обвиняем е извършено три дни след излизането му от затвора в град Враца, заявиха магистратите.

Решението на съда е окончателно и не подлежи на жалба и протест.

Други от От страната и света

Митрополит Киприан: Божият Син идва, за да го прегърнем като свой брат.

Старозагорският митрополит Киприан се обърна с рождествено паслани до боголюбивия клир, всечестното монашество и всечестното монашество и всички православни християни

22 са хванати да шофират пияни, 9 - под въздействието

Общо 22 водачи са установени да шофират след употреба на алкохол в рамките на изминалия ден. Това съобщи на сайта си Министерството на вътрешните работи (МВР) относно специализирана полицейска

Аптеките спират работа на Нова година заради еврото

Голяма част от денонощните аптеки ще имат прекъсване в работното време на Нова година. Това ще е необходимо, за да се настроят софтуерите за превалутирането

Зеленски в обръщението си за Коледа: Имаме една мечта - Путин да пукне

Украинският президент Володимир Зеленски записа коледно поздравление, в което заяви, че всички украинци пожелават смъртта на един човек на този ден. Видеото беше публикувано в Telegram канала на

Двамата Исусовци от Земенския манастир

Единият дава вино, а другият ­ хляб на апостолите От втори таен изход изнасят мъртвото тяло на Исус дърводелеца. На негово място влизат двама юноши, играещи ролята на ангели Господни Църквата "Свети

>