Георги Рачев: Горещо в политиката и в метеорологичното време

23.06.2023 08:10
Проф. Георги Рачев Кадър: bTV

Горещо в политиката и горещо в метеорологичното време - така Георги Рачев прогнозира времето през следващите дни по Би Ти Ви.

По думите му ще има валежна обстановка, но не в обхвата, който беше преди една седмица. Очаква ни хубаво време с всичките капризи, с малко превалявания и прегърмявания, градушките ще са локални, на отделни места.

Валежите до неделя ще са 2-3-4 литра до 10-15 на квадратен метър. В София и днес и утре времето ще е топло. Изобщо до края на месеца ще е топличко и хубаво, прекрасно за море, каза Рачев.

По молба на зрителите метеорологът вече включва в прогнозата си и времето в Гърция и Турция, като обеща другата седмица да покаже и Балканите.

На Халкидики и по-конкретно на западния ръкав Касандра  се очакват 29-30 градуса, а слънцето е закачено по 9 часа.

Същевременно на българското море минималните температури ще са 20 градуса в началото на юли, показва 14-дневната прогноза, а морската вода гони 23-24 градуса.

След малкото захлаждане в неделя отново ще има затопляне с типични следобедни валежи от време навреме. Много хубаво юнско време до края на месеца, каза Рачев.

Други от Времето

Слънчев, но студен зимен ден очаква Пловдив

Ледено утро с минус 6 градуса посреща Пловдив. Денят ще е слънчев, но студен.  Вятърът ще е слаб, предимно от изток. Минималните температури ще бъдат между минус 11° и минус 6°

Красимир Стоев от НИМХ: Очаква ни затопляне след 25 януари, но студът няма да изчезне напълно

Причината за сегашните ниски температури в България е арктична въздушна маса, настанила се над Балканския полуостров, обясни Красимир Стоев от Националния институт по метеорология и хидрология

Още по-студено днес, жълт код за ниски температури, от -8 до 0° в Пловдив

Днес ще бъде още по-студено с минимални температури между минус 12° и минус 7°, малко по-високи в югозападните райони и Южното Черноморие. Минималната температура в Пловдив ще бъде -8°

Ледена неделя ни очаква, в Пловдив - променлива облачност и до 1°

Днес от североизток ще продължи да нахлува студен въздух. Облачността ще се вплътнява и над по-голямата част от страната ще преобладава облачно време. Превалявания от сняг ще има главно по Южното

Разкъсана облачност, в Пловдив няма да е повече от 3°

В съботния ден над страната ще е предимно слънчево, но утрото ще е мразовито, сочи прогнозата на НИМХ. По-значителна облачност ще има преди обяд над Югозападна България

>