Румънец отива на съд, превозвал 35 нелегални мигранти от Афганистан

13.06.2023 11:56 Ваньо Стоилов

Районна прокуратура – Стара Загора повдигна обвинение спрямо Й.М., на 24 г., гражданин на Румъния, за това, че на 10.06.2023 г. на автомагистрала "Тракия", км 190, в землището на община Чирпан, област Стара Загора, с цел да набави за себе си имотна облага, противозаконно е подпомагал чужденци – 35 граждани на Афганистан, всички мъже, да преминават в страната в нарушение на закона чрез използване на моторно превозно средство – автомобил, марка "Мерцедес Спринтер". Деянието е извършено по отношение на повече от едно лице и дете, ненавършило 16 г., уточниха днес от обвинението. 

Й.М. е шофьор по професия. По обява за работа той бил нает да извърши превоз на пътници от посочена начална точка, близо до границата с Турция, до Сърбия. Уговорката била да му бъде платено, когато стигне в съседната държава. Преди повече от година групата чужденци емигрирали от Афганистан и пребивавали в Истанбул, Турция.

Те били превозени до "зелена" граница с България от двама турски граждани, за което платили по 3500 евро на човек. У нас чужденците, сред които и момче на 14 г., вървели около четири денонощия и стигнали до асфалтов път, където на 10.06.2023 г., около 21.30 ч., Й.М. ги качил в автомобил, марка "Мерцедес Спринтер". Колата им била посочена от турските каналджии.

На 10.06.2023 г. на автомагистрала "Тракия", км 190, автомобилът бил спрян за проверка от полицейски служители. Обвиняемият Й.М. е задържан с постановление на наблюдаващия прокурор за за срок до 72 часа, в рамките на които делото ще бъде внесено за разглеждане в съда.

Други от От страната и света

Николай Бериевски: В БСП няма разцепление

"Може би трябва да го попитате него, но аз не мога да се съглася с вас, че в партията има разцепление. Нашата партия на 7 февруари, на един знаков за мен конгрес, взе много важни решения

Андрей Янкулов: Не ми зададоха нито един въпрос на изслушването в НС по случая „Петрохан"

Служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов заяви, че по време на изслушването в Народното събрание по случая „Петрохан" не му е бил зададен нито един въпрос

Делян Добрев: Извънредно във вторник удължаваме бюджета

Извънредно заседание на парламентарната бюджетна комисия е планирано за вторник, съобщи председателят ѝ Делян Добрев (ГЕРБ-СДС) в Хасково. По думите му целта е да бъде разгледан законопроектът

Бойко Борисов се пусна с бяла котка, а Миленита пее за черните котаци: Да си знаят гьола

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов публикува видео във Фейсбук, на което е заснет да се радва на бяла котка на фона на песента на Миленита „Черни котараци"

Разкриха канал за контрабандно месо в Ихтиман

Контрабандно месо от Румъния е било транжирано, разфасовано и подготвяно за дистрибуция в Ихтиман. Това съобщи служебният министър на земеделието и храните Иван Христанов

>