Тази вечер е премиерата на новия български филм „Анна“ с Радина Кърджилова

06.06.2023 08:59
Радина Кърджилова пред камерата за новия български филм. СНИМКА: ИНСТАГРАМ

Тази вечер е премиерата на новия български филм „Анна“, съобщават от екипа на продукцията. По думите им лентата прецизно отразява съвременността, като се фокусира върху репродуктивните проблеми, лошата семейна среда и етническото разделение.

От 9 юни филмът тръгва по екраните в цялата страна, предават от БТА.

Пълнометражният дебют на Боримир Илков-Боно е създаден по сценарий на Теодора Маркова, Невена Горанова, Георги Иванов и Теодора Дончева. „Tемите, които засяга този филм, са свързани с проблемите на съвременното общество, като самотата, липсата на семейна среда, социалното и етническо разделение между хората.“, казва режисьорът.

„В България всяка шеста двойка или 15 процента от населението се сблъсква с трудности при зачеването. Спадът в броя на населението не подминава нито една етническа група. Противно на очакванията, спадът в броя на етническите българи, спрямо 2011 година е с 0,2%, докато при ромите е с 0,5%“, разказват от екипа на „Анна“.

Историята проследява успешната разследваща журналистка Анна, в ролята Радина Кърджилова, която мечтае за собствено дете. Тя решава да забременее инвитро от анонимен донор. В същото време, работата ѝ я отвежда при многодетно ромско семейство, към което тя постепенно се привързва. Неочаквано болезнена житейска ситуация изправя Анна пред морален избор. Въпреки колебанията си, тя успява да преодолее себе си и да вземе най-трудното решение.

Други от Възход и падение

Брено Плачидо в София: Ще се върна пак тук, харесват ми спокойствието и красивите жени

Италианският артист представя новия си филм "Аврора",  режисиран от Джеки Стоев Брено - единият от синовете на легендарния италиански актьор Микеле Плачидо, който уверено върви по стъпките на баща си

Анна Кошко стана част от трупата на Пазарджишкия театър

С “Добре дошла” посрещна Анна Кошко ръководството на Драматичния театър в Пазарджик, защото тя стана част от трупата му. От септември актрисата изпълнява главната роля в “Последният час на Мерилин

Владо Карамазов пак сред предателства и интриги, снима втори сезон на предаването Traitors

"Всичко започва отново! Наистина съм щастлив, че за втори път ще мога да наблюдавам тази страхотна игра от първият ред. Кои ли ще са новите предатели? Нямам търпение да разбера..

Пръстен пред хеликоптер за диамантеното момиче Стефани Кирякова (Снимки)

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Стефани Кирякова се е сгодила. Това стана ясно от нейна публикация във фейсбук.                         "Официално съм в ерата на годеницата. Сгодих се в Стокхолм

Изкуствен интелект връща Вал Килмър на екран години след смъртта му

Филм, създаден с помощта на изкуствен интелект, ще върне на екран Вал Килмър години след смъртта му. Продукцията As Deep as the Grave ("Дълбоко като гроба") използва генеративен изкуствен интелект

>