Мъж за малко не нападна Кирил Петков пред президентството, спусна се към него в расо и с кръст в ръка

05.06.2023 11:41
Кадър: Фейсбук

Мъж, облечен в расо, и размахващ кръст в една си ръка, рязко се спусна към съпредседателя на ПП Кирил Петков, който пристигна пред президентството за връщането на държавния глава Румен Радев на изпълнен втори мандат за съставянето на правителство.

На видео в мрежата се вижда как Петков слиза от автомобила и неочаквано към него се затичва въпросният мъж. Мигновено полицаите пред президентството реагират и успяват да го хванат, преди да стигне до съпредседателя на ПП.

Така Кирил Петков успя все пак необезпокояван да стигне до сградата.

Опитът за нападение над Петков стана на фона на протест, вихрещ се пред президентството. Шествието бе организирано от "Левицата".

Пред президентството прозвуча и сватбеният марш, а протестиращите обясниха, че съпровождат Борисов и Петков към сватбата им.

Коалицията „Продължаваме промяната - Демократична България“ върна на президента Румен Радев изпълнен втория мандат за съставяне на правителство. От него те поискаха "гладко прехвърляне на властта" и да покажат на хората, че президентът, парламентът и правителството работят заедно.

При президента Румен Радев се явиха акад. Николай Денков, Христо Иванов, Владислав Панев, Кирил Петков и Атанас Атанасов. Представители на ГЕРБ-СДС не дойдоха с тях.

Акад. Денков предаде на президента изпълнения мандат.

"Очакваме да издадете указ, да бъде гласуван в НС, ако събере мнозинство и след това гладко да направим прехвърляне на властта, така, както се изисква от конституцията. Мисля, че всички имаме нужда от успокояване на ситуацията, за да знаят хората, че кабинетът, народното събрание и президентската институция работят заедно", каза акад. Денков.

"България има нужда от институции и политици, които реално да се ръководят от българския народ, да работят за сигурност, справедливост и срещу корупцията, така, както очакват всички почтени български граждани, които да укрепват суверенитета на страната и да работят за задълбочаване на европейската ни интеграция", отговори президентът и им обеща да издаде указ възможно най-бързо.

Други от От страната и света

Гюров и гръцкия премиер Мицотакис обсъдиха мерки срещу поскъпването на горивата

Премиерът Андрей Гюров проведе разговор с министър-председателя на Гърция Кириакос Мицотакис в Париж. Двамата обсъдиха теми, свързани със сигурността и мерките срещу поскъпването на горивата във

Служебният кабинет обсъжда компеснации и удължаване на забраната за износ на горива

Сценарий за влиянието на войната в Близкия Изток показва, че тя няма да се отрази на Брутния вътрешен продукт, а влиянието и върху инфлацията се изчислява на 0

Земеделската гимназия в Сандански стана по-модерна, такса смет скочи два пъти

Близо два пъти е скочила такса смет на Земеделската гимназия "Кл. Тимирязев" в Сандански за тази година, алармира директорът Емил Терзийски. За 2025 г. сумата е била 48 хил. лв

Пенсионирани военни от Украйна арестувани у нас за шпионство, хванали ги със специална техника до обект на армията

Олексий Тимофеев и Роман Зозуля имат документи за инвалидност, след уволнението си заминали за Испания Двама бивши военни от Украйна са арестувани и обвинени за шпионство у нас

Росица Матева: По предложение на Външно министерство ще решим къде да има секции в чужбина

Докато не приключи подаването на заявленията, няма как да вземем решение къде и колко секции ще бъдат открити в чужбина. Предложенията за това се правят от външно министерство

>