Жители на Карлово на протест: 8 месеца газят кал заради ВиК ремонт

01.06.2023 12:20 Румен Златански
Разкопаната улица “Хан Крум” в Карлово
Недоволните обитатели на двете улици се срещнаха с кмета Емил Кабаиванов.

Осем месеца кал до колене, прахоляци и навехнати крака. Това е равносметката от проточилия се ремонт на водопроводната мрежа по две от най-големите улици в Карлово - “Хан Крум” и “Земеделска”.

ВиК - Пловдив, всъщност подменя тръбите на осем улици в Карлово и на практика голяма част от града е разкопана. По план финалът трябва да е през декември. Хората обаче се притесняват, че краят на “разкопките” не се вижда, и излязоха на протест.

Най-недоволни са обитателите на ул. “Хан Крум” и “Земеделска”, откъдето започна ремонтът. Те най-дълго време търпят неудобствата. “Такова чудо не е било. Разкопаха още през октомври миналата година. Газим кал, прескачаме трапове, заграждения.

Няколко души си изкълчиха краката

в неравностите. Работи се от дъжд на вятър”, разказват недоволните.

ВиК - Пловдив, е възложил поръчката на подизпълнител. Когато дружеството и общината се договаряли обаче, някак забравили да направят график поотделно за всяка улица - кога започват ремонта и кога го завършват. Така на практика

излиза, че всичките осем улици може да стоят разкопани до края на годината

Кметът Емил Кабаиванов припомни, че от месеци общината настоява пред водното дружество ремонтите на първите две улици да приключат по-бързо.

“За последно преговаряхме с ръководството на ВиК - Пловдив, във вторник на 30 май. Обещаха ни, че до 11 юни ще завършат ремонтите на водопроводната мрежа на улиците “Хан Крум” и “Земеделска”.

След това общината ще изгради тротоарите

и новата настилка. Ако не го сторят, отиваме с няколко автобуса в Пловдив да искаме оставките на ръководството на дружество”, закани се кметът.

“Няма просрочване на строителните графици. Отнасяме се с пълно разбиране за създалото се неудобство за живеещите на “Хан Крум“ и “Земеделска” и молим за още малко търпение. Поехме ангажимент крайният срок за тях да бъде 11 юни”, заяви пред “24 часа” говорителят на ВИК-Пловдив, инж. Антон Гълъбов.  

“На работната среща с представителите на община Карлово се договорихме да има ежедневен стриктен контрол върху изпълнението на строителните дейности, на разписаните срокове и качеството на изпълнението”, увери инж. Гълъбов.

Други от Регион

Пуснаха под домашен арест четиримата обвиняеми за кражба на около 7 тона дизелово гориво

Окръжен съд – Стара Загора пусна под домашен арест четиримата обвиняеми за кражба на около 7 тона дизелово гориво, източено от тръбопровод на "Лукойл" край Стара Загора

Проверяват сигнал за измряла риба, горчива вода и задушлива миризма в предприятие в Карловско

Тестваните на място проби отговарят на изискванията, ще бъдат изпратени в лаборатория Сигнал за "огромно количество умряла риба" в предприятие за преработка на риба и рибовъдна база в карловското

Диск с 15 снимки отложи делото за катастрофата с Местан край Момчилград

Компакт диск с 15 снимки стана причина за отлагане на делото за катастрофата, станала на 14 април 2019 година на разклона край момчилградското село Загорско, при която загина 6-месечно бебе

Официално откриват пътя Рудозем – Димарио на 20 януари

Премахват се загражденията от гръцка страна След 30-годишни перипетии пътят Рудозем-Димарио се отваря утре, 20 януари, с официална церемония на българо-гръцката граница

38-годишен е задържан след меле между две компании в Хисаря

38-годишен криминално проявен е арестуван след сбиване пред местно заведение в Хисаря, съобщиха от МВР. Полицейските действия се наложили около 3.20 часа вчера по сигнал за възникнала физическа

>