Демерджиев: МВР служи единствено на народа, нямам данни за проблеми в службите

30.05.2023 16:55 Павлета Давидова
Иван Демерджиев СНИМКА: Велислав Николов

Относно нашето МВР – гарантирам, че откакто аз съм министър на вътрешните работи  за наше МВР може да говори единствено българският народ. МВР в момента не служи на никого – нито на политическа, нито на икономическа, нито на чужди сили, от какъвто и да е характер. Нито се отчита на такива“. Така вътрешният министър Иван Демерджиев коментира записа, разпространен от Радостин Василев, в който депутати от "Промяната" обсъждат чие е МВР.

Доколкото знам не изтекоха записи, изтече среща, която е проведена онлайн и е била достъпна на много хора, добави той.

„Коментарите по отношение на службите ми изглеждат странно. Службите, с които работя много тясно, всички служби за сигурност, се стремят да поддържат реда в страната, да противодействат на престъпността, включително на влиянието на чужди служби, каквото има немалко на наша територия, или поне опити за такова влияние. Аз лично нямам данни за проблеми в работата на службите. Ако имах, щях да докладвам на премиера и на президента, както и на НС“, категоричен бе той.

Демерджиев коментира и акцията от сутринта в столичен ресторант. Уточни, че тя е част от няколко акции и е провокирана от "активността на прокуратурата". МВР съдейства по конкретни искания, които се планират и извършват от прокуратурата. "Има ясни данни за конфликт между покойния Красимир Каменов - Къро и въпросният господин с прякор Ами, но трябва да се изяснят редица обстоятелства, преди да се правят изводи", посочи още министърът. Името на Петър Петров - Еврото също е било в списъка с имена, споменавани при проверките. За повече въпроси обаче той посъветва да се търси прокуратурата.

Утре МВР изпраща свой служител за ЮАР във връзка с убийството на Къро, той ще събере информация и за убийството на семейство Димови от 2018 г.

Други от От страната и света

Бивш социален министър: Залагам на кучето водач да изпълни закона и да имаме Агенция за хора с увреждания

Странна държава е България. Например от 2019г., тя по закон трябва да има Държавна агенция за хората с уврежданията. Седем години по-късно никой не го е еня да изпълнява закона

Фискалният съвет препоръча на новото правителство шест бързи мерки за бюджета

Съвета препоръча да бъдат премахнати 3 министерства Фискалният съвет отправя шест препоръки към редовното правителство във връзка с изготвянето на проектобюджета за 2026 г

От началото на годината КОНПИ отнела в полза на държавата имущество за над 2 млн. евро

От началото на годината до момента Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество отне в полза на държавата имущество на обща стойност над 2 милиона евро (4 266 000 лева)

Велинград отбеляза 82 години безсмъртие на Вела Пеева

С възпоменателно поклонение бяха почетени 82 години от гибелта на Величка Пеева – Вела, героинята, оставила ярка и незаличима следа в историята на Велинград

Кирил Домусчиев: Ако не се вземат непопулярни мерки, инфлационната лавина ще ни помете за месеци

Повече пари се наливат за заплати на чиновници и продънени социални системи, а срещу тях все по-малко произведени стоки и услуги Ако следващият кабинет се подлъже да продълци с политиките: още

>