150 ретро коли на парад в Благоевград (снимки)
Центърът на Благоевград се превърна в автосалон на открито, след като над 150 ретро бижута на колела изпълниха пл. „Г. Измирлиев“.
Атрактивни ретро автомобили и мотоциклети привлякоха вниманието на жители и гости на града в рамките на XX издание на ретро парад в Благоевград, открит от кмета Илко Стоянов и Андрей Андреев, председател на автомобилен и мотоциклетен ретро клуб „Пирин“.
Двамата направиха и обиколка, като целта бе да изберат най-доброто сред най-добрите превозни средства.
„За мен наистина бе огромно удоволствие да разгледам всички тези коли и мотоциклети. Много е трудно човек да реши къде да отиде голямата награда, но трябва да има победител. Моят избор е наградата на Община Благоевград да получи “Мерцедес Аденауер“ от 1960 г.“, заяви Стоянов.
Той връчи и благодарствен плакет на Андрей Андреев за отличната организация на инициативата.
В рамките на парада бяха показани над 150 превозни средства, произведени през различни десетилетия, с притежатели от България, Сърбия и Хърватия.
Посетителите имаха възможност да се докоснат до единствени по рода си ретро бижута, сред които редки и реставрирани класически модели.
След Благоевград, изложението на ретро автомобили и мотоциклети продължава към град Симитли и Банско.