Таксиметрови шофьори на протест в София

05.04.2022 10:10
Такситата искат да вдигнат цените. Снимка: Архив

Шофьори на таксита отново излязоха на протест в центъра на София. Те недоволстват от високите цени на горивата и липсата на компенсации от страна на държавата. "При тези цени на горивата не можем да реализираме никаква печалба. Искаме държавата да измисли механизъм - да се намали ДДС-то, да има таван на цените на горивата, или някакъв друг вариант", коментираха шофьори.

Към таксиджиите се присъединяват и автобусните превозвачи. Според шофьорите скокът в цените на горивата поставя всички в ситуация близка до фалит, а непрекъснатото вдигане на цените не е решение. 

Днешната акция е предупредителна и те остават в протестна готовност, настояват за среща с Министерство на транспорта и представители на правителството на 12 април.

Шофьорите предлагат да се изработи механизъм за освобождаване от акциз в транспорта и решаване на проблема с нерегламентирания превоз.

Други от От страната и света

ВАС атакува достъпа на МВР до данните от толкамерите

Тъй като се боравело с лични данни, трябвало да бъде попитана и съответната комисия Върховният административен съд обяви за нищожен текст от инструкция, който казва

8 млн. на улицата срещу Тръмп: Най-големият протест в историята на САЩ (Обзор)

Подкрепиха ги Робърт де Ниро и Джейн Фонда 8 млн. американци взеха участие в над 3300 демонстрации в САЩ и по света в това, което бяха най-големите протести срещу президента Доналд Тръмп

Министър Юлиян Попов: Безводието остава дългосрочен проблем, отново ще има режим

"Ще има режим на водата в градовете, в които и миналата година имаше. Проблемите с управлението на водните ресурси и на отпадъците в България са системни и не зависят от това кой печели изборите"

Разкриват 493 секции в 55 държави за вота на 19 април (Обзор)

В София и Пловдив ще има еднакви паравани 493 секции в 55 държави по света ще има за изборите на 19 април. 31 от тях са в страни извън Европейския съюз и за тях важи ограничението до 20 секции

Локомотив аварира преди гара Тъжа, бързият влак София-Бургас е с над час закъснение

Локомотив на товарен влак аварира малко преди гара Тъжа и блокира релсовия път.   Заради инцидента бързият влак София-Бургас е с над час закъснение и престоява в гара Калофер

>