Асеновградски ученици продават валентинки, за да осиновят кошер
Ученици от асеновградската гимназия ПГ „Свети Патриарх Евтимий“ организират благотворителен базар по повод празника на влюбение 14-и февруари. Те ще продават собственоръчно изработени валентинки, като каузата е осиновяване на пчелен кошер.
Инициативата с благотворителна цел ще се проведе на централния площад "Академик Николай Хайтов" в града. Срещу надписа "АСЕНОВГРАД" учениците ще разположат своите творения. В замяна на идеята си младите хора ще получат мед, който ще дарят за нуждите на социалния патронаж ва Асеновград.
Възпитаниците на гимназията изрисуваха 14 картички и ушиха 14 маски, за да зарадват за Свети Валентин потребителите от Центъра за настаняване от семеен тип (ЦНСТ) в село Нареченски Бани.
Базарът ще се проведе в два дни - днес (10.02.22 г.) и утре (11.02.22 г.), от 11:00 ч. до 14:00 ч.