Димитър Илиев отново бе избран за най-добър футболист на Пловдив

09.02.2022 10:30
Димитър Илиев.

 Димитър Илиев бе избран от спортните журналисти за „Футболист на годината“ на Пловдив за 2021 година.  Капитанът на "Локомотив" (Пд) спечели отличието за трети пореден път.

Той събра 91 точки, само с 5 точки повече от национала на "Ботев" Тодор Неделев.
Третото място заслужи нападателят на  "черно-белите" Георги Минчев с 26 точки.
На четвъртото място се нареди Димитър Тонев от тима на "канарчетата", който събра 17 точки.
Петото място в анкетата, с равен брой точки - по 12, заеха двама играчи - голмайсторът на "Марица" и на Втора лига - Мариян Тонев и бразилецът Маркиньос от състава на "жълто-черните".
Въпреки трансфера си в Италия, бившият нападател на "Ботев" Атанас Илиев отново намери подобаващо място в традиционната класация на медиите за най-добрите футболисти на Пловдив, като се нареди на шестото място с 11 точки.
По-нататък саГеорги Аргилашки със 7 точки, Па Конате - с 6 точки, Виктор Генев, Бисер Бонев и Илия Николов - с по 3 точки, Петър Витанов - с 2 точки, както и Тодор Тимонов, Николай Николаев, Веселин Марчев, Реда Рабей, Георги Лазаров, Илко Пиргов, Еманюел Току, Мартин Паскалев и Бирсент Карагарен - с по 1 точка.
51 спортни журналисти от 32 медии, както и представители от пресслужбите и на четирите пловдивски клуба – "Ботев", "Локомотив", "Спартак" и "Марица", гласуваха тази година в петото поредно издание на анкетата „Футболист №1 на Пловдив“, като лично дадоха своя вот за призьорите.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив

>