Криминалните престъпления в Монтанско са намалели с 19 % през месец август

10.09.2021 13:59 Камелия Александрова
СНИМКА: Pixabay

През месец август т.г. на територията на област Монтана са регистрирани 124 криминални престъпления /спрямо 154 за август 2020 г./, което е намаление с 19.4 %, съгласно данните на АИС „Полицейска статистика“. При разкриваемостта на криминалните престъпления през месеца се отчита ръст от около 10% спрямо август на предходната година.

Престъпления против собствеността - намаление с около 63 %, в сравнение с предходната година / 24 криминални престъпления, при 65 през август 2020 г./.

Престъпления против личността през месец август 2021 г. бележат ръст от 9 % в срвнение с август на 2020 г. / 16 престъпления, при 11 през 2020 г./.

Грабежи – няма регистрирани грабежи, при 2 за август 2020 г.

Кражби – намаление с около 57% / 20 , срещу 47 за август 2020 г./.

Измами – няма регистрирана измама за месеца през 2021 г., / при 2 измама за 2020 г./.

Умишлени убийства – през периода август 2021 г. е регистрирано едно умишлено убийство от битов характер по чл. 115 от НК на територията на РУ Вършец, при липса на такова за същия период на 2020 г.

Посегателства спрямо МПС – 5 регистрирани престъпления през август 2021 г., при 2 престъпления през август на 2020 г.

Палежи – 6 за август 2021 г., срещу 4 регистрирани за месец август 2020 г.

Наркотици – регистрирани за месец август 2021 г. са 6, срещу 5 за същия период на 2020 г., като се отчита незначително увеличение.

За периода януари - август 2021 г. на територията ОД МВР Монтана са регистрирани 1 146 престъпления, при 1 338 за 2020 г., което е спад с около 14.35 %. Разкриваемостта на криминалните престъпления е около 50,52% спрямо 44,47% към същия месец на предходната година – което е ръст от около 6,05%.

През месеца са проведени общо 12 СПО на територията на ОД МВР Монтана по линия на конвенционалната престъпност и 4 за установяване на незаконно пребиваващи лица на територията на страната. В хода на акциите са проверени 295 МПС, 410 лица и 95 обекта. Констатирани са 22 нарушения, за които са съставени 31 акта и 8 глоби с фиш. Установени са 2-ма незаконно пребиваващи граждани на Палестина.

Други от От страната и света

Духовете на текеста: заплашва ли индианско проклятие мондиала?

Американците съвсем сериозно вярват, че в основите на стадион "Хард Рок" в Маями все още съществуват древни сили, които ще вгорчат живота на неканените гости В средата на 90-те години строителните

Ревнивец прегази бившата си - искал да се съберат отново, жената бере душа в болница (Обзор)

Екшънът се разигра навръх женския празник в гълъбовското село Обручище Опит за убийство от ревност потресе Старозагорско и преди две седмици Дрогиран мъж на 36 години се опита да убие бившата си

Дизелът по 1,50, а до края на седмицата - 1,60 евро (Обзор)

Поскъпването на горивата след поредното увеличение на петрола вече е факт и още в понеделник цената на дизела по бензиностанциите на големите вериги стигна 1,43-1,45 евро за литър

ЦИК: Избирателите могат да подават заявления за гласуване по настоящ адрес до 4 април

До 4 април гражданите могат да подават заявления за гласуване по настоящ адрес на предсрочните парламентарни избори на 19 април. Това информираха от Централната избирателна комисия (ЦИК) във Фейсбук

22 хиляди повече безплатни винетки за 3 години, вече са 246 хил.

246 хиляди са безплатните винетки за 2025 г., или около 10% от продадените годишни винетки в страната, пише в анализ на Института за пазарна икономика по данни на Агенцията за социално подпомагане

>