Коронавирус стресна Италия преди финала на Евро 2020

09.07.2021 21:21
Вратарят на Италия Джанлуиджи Донарума изстрелва топката по време на тренировка в “Коверчано”.

На финалната права на европейското първенство бичът за човечеството в последната година и половина вся жестоко притеснение в лагера на един от двата отбора, които ще участват в решителния за трофея двубой на “Уембли” в неделя.

Италианските медии съобщиха, че трима техни представители, които работят по отразяването на “скуадрата”, са дали положителни проби за коронавирус.

Това е довело до светкавично ограничаване на какъвто и да е достъп до базата на “адзурите” в Коверчано.

Всички футболисти, треньори и други членове на щаба веднага са били подложени на тестове.

Специализиран екип за дезинфекциране минал през всяко ъгълче на базата като превантивна мярка.

Тримата представители на медиите, които са заразени, са част от екипа на излъчващата мачове телевизия RAI.

Единият от тях е Алберто Римедио, който коментира срещите на “скуадра адзура”. Така за финала срещу Англия той трябва да бъде заменен. Другите двама с коронавирус са част от техническия екип.

Най-вероятно те са се заразили в Лондон, където бяха за полуфинала на Евро 2020 срещу Испания. Двама от коронясаните са засечени още там с вируса. Последният - след завръщането в Италия.

“Рискът да има заразени футболисти и треньори е много малък, но искаме да бъдем напълно сигурни. Всички открити тренировъчни занимания са отменени. Ситуацията в никакъв случай не е идеална предвид предстоящия важен мач”, обявиха от италианската футболна централа.

“Мисля, че Англия заслужава да е на финала, Това е много солиден отбор, който ти дава много малко пространства и възможности за игра с топката. Мисля, че мачът Италия - Англия на “Уембли” ще е прекрасен завършек на европейското първенство”, обяви италианският селекционер Роберто Манчини.

“Хари Кейн е сред най-добрите нападатели в света, но и ние преди сме играли срещу футболисти в атака от световна класа.

Ще се постараем да опазим суха мрежа. По никакъв начин не сме притеснени от това, че финалът ще се играе на “Уембли”, каза пък защитникът Леонардо Бонучи.

Други от От страната и света

КМГ: Районът на Големия залив Гуандун-Хонконг-Макао се превръща в градски клъстер на световно ниво

Районът на Големия залив Гуандун-Хонконг-Макао постигна значителни успехи в изграждането си като водещ международен и динамичен градски клъстер от световна класа. Според последните данни, през 2024 г

Почина футболистът Александър Кючуков

В навечерието на Коледа на 75-годишна възраст е починал Александър Кючуков. Това става ясно от публикация във фейсбук профила "Марек завинаги". "Скъпи приятели

Проходите почистени, но се минават при тежки зимни условия (Снимки)

Сняг затрупа планинските ни проходи и водачи предупреждават, че се минават, но при тежки условия. Така е на Превала, Хаинбоаз, Шипка, Рожен. Снегът не спира да вали

Разбиха канал за нелегален трафик на оръжия от Турция през България за РС Македония

Канал за нелегален трафик на оръжие е разбит при съвместни действия на българските и македонските служби. На 24 декември, чрез бърза размяна на информация през системата SELEC, ГДБОП

Борбата със сивия сектор, връщането на работниците ни от Европа и включването на младите в бранша ще са приоритет в мандата ми, заяви новоизбраният председател на Камарата на строителите в България

Борбата със сивия сектор, връщането на работниците ни от Европа и включването на младите в бранша ще са приоритет в мандата ми, заяви в интервю за БТА новоизбраният председател на Управителния съвет

>