Милиардерът Ричард Брансън няма търпение да полети в космоса

07.07.2021 11:34
Сър Ричард Брансън показва костюма, с който ще летят космическите пътешественици на “Върджин галактик”.

Британският милиардер Ричард Брансън няма търпение да полети в космоса, предаде Ройтерс, като цитира негово интервю.

"Очаквам това с нетърпение от 17 години", казва той от базата в Ню Мексико, където текат последните приготовления за полета на 11 юли.
Корабът "Юнити-22" на компанията му "Върджин галактик" ще излети от Ню Мексико. Заедно с милиардера на борда на "Юнити-22" ще бъдат двама пилоти и още трима души от екипа на фирмата.

Планирано е "Юнити-22" да се отдели от самолета-носител на "Върджин галактик" на височина 16 километра и след това да се издигне до границата с космоса. Там екипажът ще остане в безтегловност за 4 минути, преди да започне спускането към Земята, обясни БТА.

Пътуването крие присъщите за космическите полети рискове.

Прототип на космическия кораб на "Върджин галактик" през 2014 г. се разби по време на тестов полет в пустинята Мохаве в Калифорния. Тогава единият пилот загина, а другият беше тежко ранен.

На въпрос как семейството на Брансън приема полета, милиардерът отговаря, че децата му, които са с авантюристичен дух като него, са развълнували. Съпругата му Джоан го подкрепяла, но била по-сдържана.

С полета на 11 юли Ричард Брансън ще изпревари с девет дни този на американския милиардер Джеф Безос.

Британецът отрича, че двамата се конкурират. "Пожелавам на него и на хората с него всичко най-добро. Очаквам с нетърпение да говорим за пътуването му, когато се върне", казва Ричард Брансън. Двамата милиардери разговаряли преди две-три седмици и взаимно си пожелали всичко хубаво.

Компанията "Върджин" планира два допълнителни тестови полета, преди да започне да предлага редовни търговски полети през 2022 г. Брансън има намерение да продава "редовни" полети от следващата година.

Други от От страната и света

"Ваучер пенсия" от работодателя или самостоятелни вноски в трети стълб трупат сериозно перо за третата възраст

В задаващите се горещи дебати по реформа на пенсионната система в помощ на своите читатели "24 часа" започва поредицата "Умно за пенсиите". Целта ни е да им разясним някои теми от изключителна

Читалище в Бургас събра самотни хора на Бъдни вечер

Читалище в Бургас събра самотни хора, които нямат с кого да прекарат Бъдни вечер. В навечерието на Коледа се проведе специална инициатива и вратите на Народно читалище „Асен Златаров – 1940" бяха

14 държави: Израел да спре разширяването на еврейските селища на Западния бряг

Четиринадесет държави, сред които Франция, Великобритания, Канада и Япония, осъдиха тази вечер неотдавнашното одобрение на изграждането на нови еврейски селища на Западния бряг

Истината за виното

10 000 души участват в експеримент, който ще покаже дали пиенето е полезно Испания – страната на лозята, дългите обеди и средиземноморския начин на живот ,се заема с едно амбициозно научно изследване

Сняг и гъста мъгла блокираха движението през прохода "Шипка"

Ситен снеговалеж и гъста мъгла усложняват трафика през прохода „Шипка". В най-високата част на прохода, където температурата е минус 1 градуса При евентуално засилване на валежите е осигурена

>